• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе провела регіональну нараду з питань пріоритетів гендерної політики в Тернополі
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 11 жовтня 2018 року о 17:55

  Останнє дослідження Національного демократичного інституту в Україні свідчить про те, що низька представленість жінок не є відображенням спроможності або зацікавленості самих жінок. Про це сказала Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час другої регіональної наради з питань пріоритетів гендерної політики за участі заступників профільних міністерств, представників органів місцевої влади, експертів і тренерів із громадських та міжнародних організацій, які адвокатують тему рівності чоловіків і жінок та протидії гендерно зумовленому насильству. Нарада відбулася у Тернополі. У ній взяли участь близько 100 фахівців з Тернопільської, Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

  Віце-прем`єр-міністр зазначила, що 60% опитаних Національним демократичним інститутом не погоджуються з тим, що жінки недостатньо кваліфіковані, аби обіймати посади в органах влади. 61% не погоджуються, що жінки менш схильні бути хорошими управлінцями, ніж чоловіки. 52% не погоджуються, що жінки недостатньо жорсткі, щоб займати урядові посади (порівнюючи з 33% тих, хто погоджується). 50% не погоджуються, що жінки меншою мірою зацікавлені в роботі в Уряді, ніж чоловіки (порівнюючи з 33% тих, хто погоджується).

  Іванна Климпуш-Цинцадзе звернула увагу учасників наради на необхідність імплементації на регіональному рівні державних напрацювань у сфері забезпечення гендерної рівності. Зокрема, мають бути затверджені відповідні документи на основі Державної програми забезпечення рівних прав та можливостей до 2021 року, Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» (оновленого у вересні 2018 року), а також Національного плану дій до 2021 року з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок (CEDAW).

  Віце-прем’єр-міністр наголосила на важливій ролі місцевої влади в захисті та піклуванні про кожного громадянина. «Треба орієнтуватися на конкретну людину, конкретну особу. Саме в цьому ідея гендерно збалансованого підходу. В цьому питанні потрібна локалізація, тобто відображення державної гендерної політики в обласних стратегіях, програмах, планах з врахуванням особливостей кожної області. Локалізація надзвичайно важлива в контексті децентралізації і є її невід’ємною частиною. Стратегії та програми гендерної рівності, які базуються на потребах громади, області, забезпечують місцеву участь та відповідальність, а також є інструментом кращої координації та співпраці. Як наслідок, підвищується рівень довіри до органів державної влади та місцевого самоврядування», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Серед питань, які потребують окремої уваги, вона зосередилась на випадках множинної дискримінації (наприклад, щодо жінок з інвалідністю, сільських жінок, жінок з числа внутрішньо переміщених осіб, жінок ромської національності, представниць ЛГБТ-спільноти, жінок хворих на ВІЛ-СНІД), а також відзначила тривожну тенденцію щодо скорочення кількості жінок голів об’єднаних територіальних громад порівняно з минулими роками.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе привітала присутніх з Міжнародним днем дівчаток, який відзначається сьогодні, щоб привернути увагу до дискримінації дівчаток у різних країнах та підвищення обізнаності про нерівність, з якою вони зіштовхуються саме на основі своєї статі.

  Віце-прем`єр-міністр розповіла про основні зрушення в питаннях забезпечення гендерної рівності на центральному рівні, окремо зупинившись на прогресі у цій сфері в секторі безпеки і оборони. Лідер тут – Міністерство внутрішніх справ. «І Нацгвардія, і Національна поліція, і прикордонники показують приклад іншим, в тому числі Міністерству оборони», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вона високо оцінила урядово-парламентську співпрацю в частині законодавчого забезпечення гендерної політики і подякувала міжнародним донорам, які надають експертну і фінансову підтримку для реалізації різних проектів у цій сфері, зокрема, в регіонах.

  Очільниця «ООН Жінки» в Україні Анастасія Дівінська детально розповіла, як представники громад і місцевих органів влади можуть скористатися можливостями, які надає ця структура.

  Довідково

  Кущові наради з представниками органів влади та громадських організацій, які опікуються питаннями гендерної рівності, поєднані з навчальними семінарами та відбуваються під патронатом Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки «ООН Жінки». Перший такий захід відбувся 18 вересня у м. Дніпро та зібрав близько 300 учасників з Дніпропетровської, Луганської, Харківської, Донецької та Запорізької областей.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе провела регіональну нараду з питань пріоритетів гендерної політики в Тернополі Іванна Климпуш-Цинцадзе провела регіональну нараду з питань пріоритетів гендерної політики в Тернополі Іванна Климпуш-Цинцадзе провела регіональну нараду з питань пріоритетів гендерної політики в Тернополі Іванна Климпуш-Цинцадзе провела регіональну нараду з питань пріоритетів гендерної політики в Тернополі