• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе: Парламент може ухвалити значну частину євроінтеграційних законів у сфері транспорту за один день
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 24 квітня 2019 року о 21:55

   Верховна Рада повинна невідкладно ухвалити близько десяти законів у сфері транспорту, які наблизять Україну до Європейського Союзу. За наявності політичної волі нардепів законопроекти можна розглянути протягом одного дня.

   На цьому наголосила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на засіданні парламентського комітету з питань транспорту.

   “З боку Уряду ми готові звернутись до Голови Верховної Ради: давайте у скоординований спосіб це зробимо. Ми будемо активно  наполягати на тому, щоб розгляд законопроектів все ж таки відбувся у той день, коли ми можемо розраховувати на щонайменше 226 голосів підтримки за кожен з них”, — зауважила Віце-прем’єр-міністр.

   Вона схвально оцінила законопроект “Про залізничний транспорт України” (№9512), який профільний комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу. “Ухвалення цього законопроекту дає можливість глобально перезавантажити і реформувати залізничну галузь в Україні. Ми дуже давно на це чекаємо”, — підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Міністр інфраструктури України Володимир Омелян зазначив, що минулого року Україна отримала від ЄС десятки мільйонів євро на розвиток інфраструктури. Втім, європейські партнери можуть зменшити фінансову підтримку, якщо Україна не приведе законодавство у цій сфері у відповідність до стандартів Євросоюзу. Йдеться про внутрішній залізничний, водний та автомобільний транспорт, систему вагового контролю тощо. “Зараз мова йде про сотні мільйонів, а в подальшому мільярди євро як кредитних, так і прямих іноземних інвестицій в економіку України. Нам необхідно адаптувати своє нормативне поле до сучасних умов ЄС”, — підкреслив Володимир Омелян.

   Члени Уряду заявили про готовність співпрацювати з депутатами для того, щоб створити в Україні зрозумілі і прозорі правила, які заохочуватимуть український бізнес працювати легально, а іноземних партнерів — вкладати кошти в розвиток вітчизняної інфраструктури.

   “Як людина, яка координує діяльність у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, я наполягаю на тому, щоб актуальні законопроекти у транспортній галузі були розглянуті”, — наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

   

  Іванна Климпуш-Цинцадзе: Парламент може ухвалити значну частину євроінтеграційних законів у сфері транспорту за один день Іванна Климпуш-Цинцадзе: Парламент може ухвалити значну частину євроінтеграційних законів у сфері транспорту за один день