• In English
 • Інтерв’ю Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля німецькому інформаційному агентству Deutsche Presse-Agentur
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 02 вересня 2022 року о 13:03

  У перші місяці війни Україна неодноразово звинувачувала Німеччину у відсутності підтримки. Чи є у Вас зараз відчуття, що Німеччина робить достатньо для України?

  Німеччина досягла величезного прогресу у підтримці України зброєю. Ми вдячні Німеччині, вдячні канцлеру Шольцу за підтримку України. Спочатку постачали тільки захисне спорядження або шоломи, сьогодні це найсучасніше озброєння: системи ППО чи реактивні системи залпового вогню, артилерія тощо. Звичайно, ми хочемо якомога швидше отримати ще більше зброї та обладнання. Також потрібна зміна філософії поставок зброї. Я маю на увазі: сучасні бойові танки теж треба постачати.

  Тобто Ви маєте на увазі, що Німеччина мала б поставляти танки «Леопард-2» безпосередньо в Україну?

  Так, саме це я маю на увазі. Ми очікуємо, що США поставлять нам свої танки «Абрамс», а Німеччина — «Леопард-2». Це ті сучасні танки, які потрібні Україні на полі бою. Також німецькою стороною було анонсовано поставку Україні сучасної системи протиповітряної оборони - IRIS-T. Наразі мова йде про декілька комплексів, але Україна могла би зробити замовлення на отримання сумарно 12 таких систем для побудови комплексного захисту повітряного простору.

  Якої фінансової допомоги ви очікуєте від Німеччини?

  Ми вдячні Німеччині за фінансову допомогу. Україна отримала від Єврокомісії перший транш у розмірі одного мільярда євро. Ми очікуємо ще п'ять мільярдів євро у вересні цього року. Декілька тижнів тому провели продуктивну розмову з міністром фінансів Німеччини Крістіаном Лінднером, він запевнив, що Німеччина буде сприяти та візьме на себе лідерство у тому, щоб Україна отримала ці кошти якнайшвидше.

  Ми також розраховуємо, що канцлер Шольц відіграватиме провідну роль, коли мова заходить про подальшу допомогу від Міжнародного валютного фонду чи Комісії ЄС. Без міжнародної підтримки економіка України ризикує впасти в гіперінфляцію. Тому фінансова підтримка з боку Євросоюзу, Федеративної Республіки Німеччини та міжнародних фінансових інституцій не менш важлива, ніж поставки зброї.

  Зараз у Німеччині все менше говорять про оборонну боротьбу України, а все більше про те, чи вистачить газу взимку і наскільки мають піднятися ціни. Ви боїтеся, що втома від війни пошириться Європою і що готовність підтримувати Україну зменшиться?

  На початку війни нам давали лише три дні, зараз ми пів року протистоїмо нападу росії. Ми лишаємось єдині з нашими союзниками, з нашими партнерами в об’єднаній Європі, із США та Великою Британією. Ми за свободу. Я не думаю, що ви можете втомитися від боротьби за свободу. Кожен у Німеччині, хто починає дискусії про втому від війни, повинен дивитися російські ток-шоу. Там говорять і про долю Німеччини, про країни Балтії, про Європу в цілому. Ми всі на мішені цього режиму, ми повинні об’єднатися і разом боротися за свободу в Європі.

  У Німеччині лунають заклики до переговорів з путіним і послаблення санкцій проти росії? Що ви скажете людям, які цього вимагають?

  Що тут говорити, це вияв наївності, слабкості чи лицемірства. Потрібно чітко усвідомити, що росія так само є загрозою для всієї Європи. Існують не тільки військові загрози, але й гібридна війна, наприклад, в енергетичному та продовольчому секторах. Єдиний спосіб – боротися разом. Ми повинні разом досягти цієї перемоги проти росії. Фінансова підтримка України та поставки зброї мають продовжуватися, а санкції – посилюватися.

  Україна закликала ввести обмеження на в'їзд для громадян росії, і міністри закордонних справ ЄС зараз ухвалили відповідне рішення. Канцлер скептично ставиться до обмежень на в'їзд. Він каже: «Це війна Путіна», не можна вважати за це відповідальними всіх росіян. Ви з ним згодні?

  На жаль, опитування показують, що близько 80 відсотків людей у росії підтримують війну проти нашої країни. На жаль, це не тільки війна путіна. 200 тисяч російських солдатів воюють проти України. Навіть їхні родини нічого не говорять проти, населення в цілому підтримує цю війну. Не можна ділити росіян на хороших і поганих росіян. Для нас нестерпно, що частина росіян вбиває і ґвалтує людей в нашій країні, а інша частина добре живе на Заході, їде у відпустку, насолоджується dolce vita. Російському суспільству потрібен холодний душ у вигляді візової заборони для туристів і студентів.

  Україна звинувачує росію в геноциді. Ви очікуєте, що Німеччина погодиться з вашою оцінкою?

  Якщо порівняти, скільки солдатів загинуло з українського боку і скільки мирних жителів, то мирних жителів набагато більше. Це російська політика – вбивати мирних жителів України просто тому, що вони українці. Це називається геноцидом. Якщо подивитися на всі факти, то всі ознаки геноциду присутні. Ми очікуємо, що наші партнери, включаючи Німеччину, погодяться з нашою оцінкою.

  Ви також зустрінетеся з Федеральним президентом Штайнмаєром у Берліні. Запрошуватимете його знову до Києва?

  Ми очікуємо, що Штайнмаєр відвідає Київ на запрошення Президента Зеленського.

  Ви також можете уявити, щоб Зеленський відвідав Німеччину?

  Зеленський є Верховним Головнокомандувачем української армії у війні. Тільки він може вирішити, коли є сенс здійснювати візити за межі країни.

  Посилання: https://www.dpa.com/en/

  Інтерв’ю Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля німецькому інформаційному агентству Deutsche Presse-Agentur Інтерв’ю Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля німецькому інформаційному агентству Deutsche Presse-Agentur Інтерв’ю Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля німецькому інформаційному агентству Deutsche Presse-Agentur Інтерв’ю Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля німецькому інформаційному агентству Deutsche Presse-Agentur