Заступник Міністра оборони України Ганна Маляр повідомила:
«Станом на сьогодні вже проведено 24 обміни, 808 осіб повернуто з російського полону
Дуже важливо, щоби люди, які сьогодні розшукають своїх родичів та друзів, по-перше, мали чітку інформацію і знали, куди звертатися, і по-друге, щоб суспільство знало, що відбувається зі звільненими полоненими.
Ще на початку широкомасштабного вторгнення постановою Кабінету Міністрів був створений Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Нагадую, що Україна виконує всі норми Женевських конвенцій щодо питань поводження з військовополоненими. Усе це здійснює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, який об’єднує в собі понад 10 державних установ та організацій.
Діє він на базі ГУР МО України.
Адреса приймальні – Київ, вулиця Спаська, 37.
Консультаційна лінія:
+38 (095) 412 74 24
понеділок-п’ятниця 10:00 – 16:00
Запис на прийом:
+38 (044) 425 12 09
Понеділок-п’ятниця 09:00 – 17:00.
Там здійснюється прийом родичів військовополонених та безвісти зниклих, де ви можете отримати юридичну чи психологічну допомогу та просто інформацію.
На сьогодні штабом проведено 380 особистих прийомів – людей, які шукали своїх безвісти зниклих родичів, та понад 3000 консультацій телефоном – усе це активна щоденна робота. Також штабом опрацьовано більше ніж 6000 запитів про статус особи. Це запити родичів, які шукають своїх безвісти зниклих членів родин-військовослужбовців.
Вчора у Харкові разом з МОЗ та Медичними силами ЗСУ ми провели брифінг і детально розповіли, як відбувається реабілітація та лікування звільнених з полону».