• In English
 • Глава Уряду: Найголовніше завдання реформи держслужби – змінити стару неефективну систему
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 24 червня 2019 року о 15:07

  Найголовніше завдання реформи держслужби – змінити стару неефективну систему, використовуючи найкращі практики країн з розвинутою демократією, інструментами та інститутами. Про це Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сказав під час конференції «Реформа державного управління: виклики та перспективи»

  Глава Уряду нагадав, що нова система державного управління – це нові принципи роботи, відповідальність, сервісність та професійна державна служба, де працюють найкращі професіонали.

  «Залучаємо на держслужбу через публічні конкурси, де кожен може конкурентно, відкрито претендувати на ті позиції, які ще декілька років тому були недоступні, тому що система була закрита», – сказав Володимир Гройсман.

  Він зазначив, що Уряду вже значною мірою вдалося змінити застарілу систему управління державою.

  «Найвагоміша зміна – децентралізація влади, коли почали змінювати систему з центрального рівня і передавати її на місця. Сьогодні доконаний факт: на місцях ми маємо кращі умови, щоб вирішувати запити суспільства. Громада обирає свою владу, яка вже наділена і фінансовими ресурсами, і можливістю приймати рішення. Раніше про це можливо було лише мріяти», – наголосив Прем'єр-міністр.

  За словами Глави Уряду, завдяки реформі були відкриті соціальні ліфти. «Те, що сьогодні сотні, тисячі молодих фахових людей з гарною освітою можуть приходити в центральну владу, означає, що ми можемо накопичувати кращий потенціал для управління державою», – сказав він.

  Довідково

  Результати реформи держуправління:

  - розпочали реорганізацію 10 пілотних міністерств, СКМУ, 2 агентств, де створили 58 директоратів. Тільки через онлайн-портал вакансій career.gov.ua подали заявки більше 30 тис. кандидатів. Конкурс – 24 кандидати на одну вакансію. Вже почали працювати близько 600 нових державних службовців.

  - запустили єдиний портал вакансій, через який подали документи в електронному вигляді більше 32 тис. кандидатів. Це безпрецедентний інтерес до вакансій на державній службі – в середньому 24 кандидати на місце;

  - запровадили 125 електронних послуг для бізнесу та населення, ще 50 планується запровадити цього року;

  - завдяки новій конкурсній процедурі вдалось залучити до державної служби талановиту молодь, фахівців з бізнесу та громадського сектору. Зараз близько 40% гендиректорів віком від 31 до 40 років. Наймолодшій генеральній директорці 28 років. 38% переможців на всі посади не мали попереднього досвіду держслужби.

  Глава Уряду: Найголовніше завдання реформи держслужби – змінити стару неефективну систему