• In English
 • Еміне Джапарова: Виконавча рада ЮНЕСКО підтримала рішення щодо продовження надзвичайної допомоги Україні
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 22 травня 2023 року о 21:27

  Перший заступник Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова повідомила:

  «Виконавча рада ЮНЕСКО підтримала рішення щодо продовження надзвичайної допомоги Україні. 27 голосів – «за», два – «проти».
  У Парижі триває 216-та сесія Виконавчої ради ЮНЕСКО. Сьогодні, під час чергового пленарного засідання сесії, до уваги Виконавчої ради була представлена доповідь генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азулє про вжиті заходи з виконання «Програми дій та надзвичайної допомоги ЮНЕСКО Україні» у сферах компетенції Організації.

  Розробка та затвердження рішення «Програма дій та надзвичайної допомоги ЮНЕСКО Україні» відбулися ще у березні 2022 року на прохання держав-членів ЮНЕСКО у якості реакції організації на війну, що розв’язала рф проти України.

  За результатами доповіді країни-члени, подолавши спротив рф, з суттєвою перевагою голосів 27️ голосів «за» та 2 - «проти» (рф та КНР) затвердили проект рішення про подальше надання допомоги Україні – «Report on UNESCO’s actions and emergency assistance programme for Ukraine».

  Зазначена доповідь містить актуальну інформацію про надану Україні екстрену допомогу з боку ЮНЕСКО та охоплює період з жовтня 2022 року по 31 березня 2023 року. Очікується, що загальна сума подальшої допомоги сягатиме 120 млн дол. США та буде мобілізована до кінця 2024 року.

  У своїй доповіді гендиректор ЮНЕСКО, серед іншого, згадала шокуючу статистику, яка наочно демонструє завдані війною збитки. Наприклад:
  - збитки, завдані сектору культури, оцінюються ЮНЕСКО в 15,2 млрд дол. США; пошкодження – 2,6 млрд дол. США; потреби на відновлення – 6,9 млрд дол. США,
  - пошкодження, завдані сектору освіти, сягають 4,4 млрд дол. США; загальні витрати, необхідні на відновлення галузі - 7,8 млрд дол. США.
  Завдяки реалізації згаданої програми допомоги, ЮНЕСКО вже мобілізувало значні ресурси для допомоги Україні – у грошовій та натуральній формі на суму 30,5 млн дол. США. Проте, потреби на відновлення та реконструкцію України залишаються значно більшими за вже отриману підтримку.

  Що стосується ситуації в тимчасово окупованому Криму, у доповіді подається інформація про фіксування на супутникових знімках активності на території та в буферній зоні об’єкта Світової спадщини ЮНЕСКО - Стародавнього міста Херсонес Таврійський та його хори - у тому числі будівництво тимчасових споруд і порушення ґрунту. Також супутникові знімки зафіксували активність на двох об’єктах з попереднього списку Світової спадщини ЮНЕСКО, розташованих в Криму, комплексі пам'яток Судацької фортеці та Бахчисарайського палацу кримських ханів.

  ЮНЕСКО і надалі активно продовжуватиме спрямовувати свої зусилля на мобілізацію міжнародної спільноти, налагодження нових партнерств та накопичення додаткових ресурсів задля підтримки України.

  Також ЮНЕСКО продовжуватиме моніторинг ситуації в Україні в межах її міжнародно визнаних кордонів задля забезпечення прямої участі організації у реалізації необхідних заходів в межах її мандату, в тому числі за допомогою координатора програм ЮНЕСКО в Україні.
  Вдячні ЮНЕСКО та всім партнерам за допомогу та солідарність. Наша співпраця та активний діалог є важливими компонентами встановлення миру та стабільності в Україні».