• In English
 • Дніпропетровщина в багатьох галузях показує приклад успіху євроінтеграційних процесів, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 19 вересня 2018 року о 11:31

  У Дніпрі обговорили можливості та переваги, які надає українцям євроінтеграція. Конференція за участі Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, керівництва Дніпропетровської ОДА, представників міської ради, бізнесу, громадських організацій, освіти відбулася в рамках інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей» та зібрала понад 300 людей.

  Під час відкриття конференції Іванна Климпуш-Цинцадзе нагадала, що Угода про асоціацію є найширшим і найамбітнішим документом, який колись Європейський Союз підписував з третьою країною, а Зона вільної торгівлі з ЄС відкриває перед українськими підприємствами багато можливостей експорту власної продукції.

  Вона підкреслила, що в першій половині 2018 року експорт з України до ЄС, у порівнянні з минулорічним періодом, зріс на 19,2%, а у загальному обсязі зовнішньоторговельних операцій частка ЄС у експорті становить вже 42,1%. «Просто бізнес, який довгий час був орієнтований на пострадянські ринки, зрозумів необхідність змін. В умовах російської агресії підприємці змушені були ухвалювати швидкі рішення і змінювати курс, аби бути конкурентними на ринку ЄС», - вважає Віце-прем’єр-міністр.

  Вона  зазначила, що Дніпропетровщина в багатьох галузях показує приклад євроінтеграційних процесів та має всі шанси стати лідером у запровадженні цифрових послуг як частини європейського ринку: «Насамперед у Дніпропетровській області активно та дієво розвивається цифрове забезпечення послуг. Це важливо, адже ми визначили для себе, що одним з пріоритетів подальшої поглибленої інтеграції України з ЄС є саме цифровий ринок».

  Підприємства Дніпропетровщини демонструють зростання обсягів зовнішньоторговельних операцій з європейськими країнами. Зокрема, за останні 3,5 роки експорт до країн ЄС зріс з 21% до 37%  в загальному обсязі експорту області. За перше півріччя цього року обсяг експорту до ЄС зріс на 33,2% та склав 1472,7 млн дол. США. Найбільша частка експорту області – 80% – припадає на продукцію гірничо-металургійної галузі. Як зазначив перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман, зростання експорту  свідчить про те, що область задовольняє вимоги одного з чи не найвибагливіших ринків світу. «Війна підштовхнула більшість підприємств регіону переорієнтуватися на ринок ЄС. Аби бути конкурентними, власники стали більше інвестувати у виробництва. Приємно, що товари, вироблені на Дніпропетровщині, дедалі частіше з’являються на європейських вітринах», – підкреслив він.

  «Досвід Дніпра багато років показує приклад всій Україні, як великі спільноти людей можуть об`єднуватися заради змін, скидати із себе стереотипні образи і бути надійною базою оборони держави. За кількасот кілометрів від Дніпра воюють Збройні сили, адже імперія не відпускає Україну. Проте це лише переконує нас у правильності обраного шляху – шляху розвитку, демократії та верховенства права. Це гартує і змушує українців тут, у тилу, працювати в рази більше, зважаючи на ціну, яку ми платимо за свій європейський та євроатлантичний вибір», - наголосила  Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Дніпропетровська область є лідером в Україні в процесах децентралізації. Як розказала директор Дніпропетровського центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна, об’єднані територіальні громади, розуміючи силу можливостей євроінтеграційних процесів, найбільшу допомогу в становленні свого розвитку та у формуванні європейських стандартів якості життя отримують саме від країн ЄС. Зараз у кожній області працюють центри підтримки місцевого самоврядування, які створені за сприяння програми U-LEAD з ЄС та Мінрегіону. «Першою громадою, яка отримала грантову допомогу в нашій області в 2015 році від програми GIZ, була Ляшківська ОТГ. Громада з населенням 2,5 тис. людей побудувала сучасний європейський Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Ще вісім  наших громад виграли гранти на будівництво сучасних ЦНАП. Іларіонівська ОТГ відкрила виробництво взуття з чеськими інвестиціями. Ця можливість прийшла разом з децентралізацією», - розповіла Олена Тертишна. Вона зазначила, що спільно експерти Центру розробили практичний порадник кроків для ОТГ щодо реалізації реформ у 12 секторальних напрямах.

  Директор «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко розповів про те, які консультаційні послуги для бізнесу надає центр та як підтримує розвиток інновацій, використовуючи як кошти міста, так і залучаючи гранти ЄС. Він також наголосив на важливості підготовки молодих кадрів та заохочення їх залишатися в Україні. «За останні  два роки відбувся злам. Ми вийшли з пастки низької зарплати. Зарплати для персоналу, на які слід орієнтуватись бізнесменам, це еквівалент 800 доларів. Підприємці почали підвищувати зарплати, і завдяки цьому кадри почали повертатися з-за кордону. Вони повертаються з новим досвідом, новим баченням, з вимогою антикорупційності».

  Керівник відділу дослідження ринків Офісу просування експорту Дмитро Носов, який також приїхав з Києва для участі в конференції, розповів про те, яку підтримку надає Офіс підприємцям, які хочуть почати експорт до країн Євросоюзу, та які початкові умови має виконати експортер-початківець.

  Про свої історії виходу на ринки ЄС розповіли дніпровські підприємці - директор з продажів в Україні компанії AXOR INDUSTRY Едем Хаурмаджі та співзасновник виробничої компанії Sicore Group  Сергій Бондаренко.

  Окремо учасники конференції обговорили можливості розвитку молоді, які надає євроінтеграція. Зокрема, про свій досвід навчання в університетах Греції та Іспанії розповіла випускниця освітньої програми ЄС Erasmus Mundus Ольга Новікова, а голова ГО «Арт-МОСТ» Георгій Бекмурзін про те, як ця організація реалізує програму польсько-українсько-литовських молодіжних обмінів.

  Довідково

  Мета інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей» - роз’яснення та популяризація практичних переваг і можливостей, які вже мають або невдовзі отримуватимуть українці від євроінтеграційного курсу України. Проект реалізується Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України разом з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції за підтримки Проекту ЄС Association4U.

  Дніпропетровщина в багатьох галузях показує приклад успіху євроінтеграційних процесів, - Іванна Климпуш-Цинцадзе Дніпропетровщина в багатьох галузях показує приклад успіху євроінтеграційних процесів, - Іванна Климпуш-Цинцадзе