• In English
  • Держенергоефективності та ЄБРР обговорили перспективи співробітництва у розвитку ринку зелених облігацій в Україні

    В.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура провів онлайн-зустріч із заступницею Голови ЄБРР в Україні Іриною Кравченко та обговорив перспективи співробітництва у розвитку ринку зелених облігацій в Україні.

    Костянтин Гура детально розповів про розпочату кілька років тому ініціативу Держенергоефективності щодо запровадження ринку зелених облігацій та значну законотворчу роботу, проведену спільно із ЦОВВ і міжнародними партнерами. Її результатом став прийнятий та підписаний Президентом України відповідний закон, який 1 липня 2021 року набрав чинності. Це значить, що зелені облігації набрали юридичної сили в Україні.

    «1 липня запрацював Закон, яким вводяться в обіг зелені облігації та встановлюються правила для учасників ринку. Наразі спільно з Міндовкілля та іншими зацікавленими сторонами ми працюємо над вторинним законодавством, а саме – над порядком відбору проектів екологічного спрямування, які фінансуються за кошти державного і місцевих бюджетів», - повідомив Костянтин Гура.

    Також Держенергоефективності розробило Концепцію запровадження та розвитку ринку зелених облігацій, яка вже пройшла процедуру узгодження з усіма зацікавленими органами державної влади.

    «Наша ціль - підвищення інвестиційної привабливості ринку зелених облігацій. Після ухвалення Урядом Концепції можна розраховувати на повномасштабний розвиток цього ринку», - зауважив Костянтин Гура.

    Окрім роботи над законодавством, Держенергоефективності розглядає можливості реалізації декількох пілотних проектів з випуску зелених облігацій за підтримки міжнародних банків розвитку. Муніципалітети мають високий потенціал запозичень та позитивну історію випуску облігацій.

    «Сьогодні  ми розпочали роботу над відбором потенційних «зелених» проектів, що могли б отримати фінансування за рахунок випуску зелених облігацій.  Муніципалітети мають проекти у сферах: альтернативної енергетики, водопостачання, очищення стічних вод та енергетичної утилізації відходів.  Бюджети потенційних інвестиційних проектів складають від 7 млн до  понад 1 млрд гривень», - наголосив Костянтин Гура.

    Під час зустрічі сторони дійшли згоди щодо необхідності підтримки розвитку ринку зелених облігацій в Україні. Учасники зустрічі домовились поглибити співробітництво між Держенергоефективності та ЄБРР та вивчити можливості реалізації пілотних проектів з випуску зелених облігацій, зокрема, муніципалітетами, що вже беруть участь в програмі «Зелені міста» від ЄБРР.

    Також сторони дійшли згоди щодо необхідності підтримки емітентів та домовились співпрацювати в розробці керівництв для учасників ринку зелених облігацій, а також створенні національної платформи з верифікації «зеленості» проектів. Ці та інші питання сторони планують більш глибоко обговорити під час наступної зустрічі.