• In English
 • Денис Шмигаль: Перемога України та відновлення територіальної цілісності — перше й беззаперечне завдання для Люблінського трикутника
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 26 листопада 2022 року о 12:56

  Україну, Литву та Польщу єднають спільні цілі та цінності, єдина позиція в оцінках викликів та загроз, а також спільне бачення щодо протистояння російській агресії та наближення нашої перемоги. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль за підсумками зустрічі у форматі Люблінського трикутника з Прем’єр-міністром Литви Інгрідою Шимоніте та Головою Ради міністрів Польщі Матеушем Моравецьким.

  Сторони обговорили широкий спектр питань взаємодії урядів та зосередили основну увагу на питаннях безпеки. Як зауважив Денис Шмигаль, було визначено декілька пріоритетних завдань.

  «Перше і беззаперечне — це перемога України у війні, відновлення територіальної цілісності нашої держави у міжнародно визнаних кордонах. Я отримав запевнення від своїх колег, що Литва та Польща будуть з нами до нашої перемоги», — підкреслив Прем’єр-міністр України.

  Як повідомив очільник Уряду, під час зустрічі обговорювалися серед іншого питання військової, фінансової та гуманітарної допомоги,  а також виклики, пов’язані з російською терористичною діяльністю в частині знищення української енергоінфраструктури. Зокрема, було порушено питання постачання в Україну генераторів й іншого необхідного обладнання для проходження опалювального сезону.

  «Дев’ять місяців випробувань довели наскільки важливою є єдність наших народів. Зусилля урядів наших країн в рамках Люблінського трикутника будуть спрямовані на підтримку усіх ініціатив, що сприятимуть подальшому зміцненню українсько-польсько-литовського партнерства та спільного майбутнього наших народів в об’єднаній Європі», — наголосив Денис Шмигаль.

  За підсумками зустрічі глави урядів України, Литви та Польщі підписали Спільну заяву, у якій, серед іншого, відзначено істотний внесок Люблінського трикутника у консолідацію міжнародної підтримки України у протидії агресивній політиці росії, важливість розслідування її воєнних злочинів та притягнення винних до відповідальності, а також необхідності подальшого посилення військової, фінансової і гуманітарної допомоги Україні.

  Денис Шмигаль: Перемога України та відновлення територіальної цілісності — перше й беззаперечне завдання для Люблінського трикутника Денис Шмигаль: Перемога України та відновлення територіальної цілісності — перше й беззаперечне завдання для Люблінського трикутника Денис Шмигаль: Перемога України та відновлення територіальної цілісності — перше й беззаперечне завдання для Люблінського трикутника Денис Шмигаль: Перемога України та відновлення територіальної цілісності — перше й беззаперечне завдання для Люблінського трикутника Денис Шмигаль: Перемога України та відновлення територіальної цілісності — перше й беззаперечне завдання для Люблінського трикутника Денис Шмигаль: Перемога України та відновлення територіальної цілісності — перше й беззаперечне завдання для Люблінського трикутника Денис Шмигаль: Перемога України та відновлення територіальної цілісності — перше й беззаперечне завдання для Люблінського трикутника Денис Шмигаль: Перемога України та відновлення територіальної цілісності — перше й беззаперечне завдання для Люблінського трикутника