• In English
  • 98 об’єднаних громад чекають на перші вибори, - моніторинг Мінрегіону

    На призначення Центральною виборчою комісією перших виборів голів громад та місцевих депутатів чекають вже 98 об’єднаних територіальних громад.

    «Чотири роки країна йде шляхом децентралізації. І лише зараз ці громади включаються в реформу. Зрозуміло, як нелегко їм було, бо довелося роками долати сумніви, внутрішній і зовнішній супротив. Дуже важливо, щоб на завершальному етапі ні Центральна виборча комісія, ні хтось інший не завадили громадам почати нарешті робити зміни. На них чекають майже 900 тисяч людей, що мешкають в цих 98 ОТГ», - прокоментував перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода дані щомісячного моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування, що здійснює Мінрегіон (Завантажити).

    Потри те, що добровільне об’єднання громад триває, моніторинг демонструє, що 116 районів з 490 (не враховуючи 25 окупованих районів) досі не беруть участі у цьому процесі.

    «Моніторинг ситуації в районах, де об’єднання громад не відбувається, доводить, що місцевим лідерам там так і не вдалося впоратися зі страхами, розвінчати міфи, здолати скептицизм мешканців та представників громад, схилити противників реформи на бік змін. Там вирішили чекати - навіть попри безперспективність та невигідність цієї позиції в фінансовому та політичному сенсі», - зазначив В’ячеслав Негода.

    Також моніторинг демонструє пришвидшення процесу приєднання громад: 92 громади – у процесі приєднання до 60 вже створених ОТГ, 12 громад приєднуються до міст обласного значення.

    «Громади приєднувалися б ще активніше, якби обласні ради та державні адміністрації прийняли нарешті перспективні плани формування громад, що охоплюють усю територію регіонів. Там, де це не передбачено перспективним планом, громади не можуть приєднуватися ні до вже створених ОТГ, ні, що особливо важливо, до міст обласного значення», - підкреслив перший заступник Міністра.

    За даними моніторингу, перспективні плани усе ще не покривають 24% території країни.

    Інші дані моніторингу процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування станом на 10 серпня 2018 року є ТУТ.