• In English
 • 45 стажерів розпочали роботу в Міністерствах та Уряді у рамках Національної програми стажувань в ЦОВВ

  25 червня відбулось відкриття Національної програми стажувань в центральних органах виконавчої влади. Зі стажерами зустрілись Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко та радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, керівник Національної програми Роксолана Підласа.

  Як відомо, 23 травня за ініціативи Першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва Уряд ухвалив рішення про запуск пілотного проекту “Національна програма стажування в центральних органах виконавчої влади”.

  «Ця програма підтримає молодих фахівців на ринку праці. Уряд прагне заохотити роботодавців брати на роботу студентів останніх курсів та випускників”, - зазначив Степан Кубів під час церемонії відкриття. – «Національна програма стажувань - приклад, який ми подаємо бізнесу та громадському сектору. Уряд готовий брати на стажування студентів та випускників, дати їм можливість здобути перший серйозний досвід роботи, навчити їх і робити це системно та на постійній основі».

  Олександр Саєнко в свою чергу зазначив, що сьогодні урядова команда є гарним поєднанням досвіду й молодості. «Наша команда провадить реформи на всіх щаблях державного управління й методично йде до успіху. Перед стажерами відкривається багато можливостей, якщо вони будуть ставити перед собою високі цілі», - зазначив Олександр Саєнко. «Проходьте стажування, а ми чекаємо, що хтось з вас прийме рішення залишитись працювати на державній службі, хтось, можливо, вирішить долучитися до нас трошки пізніше, але я переконаний, що робота на державній службі, в міністерствах, Cекретаріаті КМУ, хоча й може бути не такою цікавою ззовні, але вона дуже цікава зсередини».

  Радник Міністра економічного розвитку і торгівлі Роксолана Підласа розповіла про застосування досвіду Європейського Союзу в Україні: «ЄС використовує стажування в Європейській Комісії як елемент молодіжної політики, як елемент боротьби з демократичним дефіцитом. Я би хотіла, щоб в Україні Національна програма стажувань також стала елементом активізації громадянського суспільства. Коли стажери побачать, як держава працює зсередини, вони зможуть поширювати це знання у громадське середовище та підвищити якість публічної дискусії, пропонуватимуть більш якісні ініціативи щодо формування державної політики».

  Стажування в міністерствах триватимуть до 30 вересня. За підсумками стажування Координаційний комітет проаналізує результати реалізації пілотного проекту Національної програми стажувань в центральних органах виконавчої влади та запропонує Уряду шляхи вдосконалення програми.