• In English
 • 31 березня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 31 березня 2023 року о 18:44

  З 1 квітня рецептурні препарати в аптеці можна бути отримати не лише за паперовим, а і за електронним рецептом. Паперові рецепти продовжать діяти щонайменше до закінчення воєнного стану.

  За рішенням Уряду в Україні створять Координаційний центр з психічного здоров’я, який надаватиме цільову підтримку Кабінету Міністрів України для координації дій між центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, а також у розробленні та імплементації Всеукраїнської програми ментального здоров'я.

  Уряд розширює проект єРобота та запускає нові грантові програми для ветеранів на старт або розвиток власного бізнесу. Вони будуть доступні на порталі Дія з 10 квітня. Після повернення до цивільного життя, ветерани зможуть подати заявку на отримання:

  250 тис. грн - для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення одного робочого місця;

  500 тис. грн - для члена сім'ї учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення двох робочих місць;

  1 млн грн - для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.

  Важливо, що ветерани також зможуть безоплатно пройти навчання з питань підприємництва та отримати консультації у регіональних центрах зайнятості.

  Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 35 200 доз комбінованої вакцини проти кору, паротиту та краснухи (КПК). Ще 657 тисяч доз на підтримку Національної програми імунізації та надолуження пропущених щеплень згідно з Національним календарем щеплень ЮНІСЕФ надішле у квітні. Україна стикнулась з ризиком нового спалаху однієї з найзаразніших інфекцій в Україні. Війна суттєво ускладнила ситуацію.

  Відтепер індивідуальні реабілітаційні плани пацієнтів будуть вносити до електронної системи охорони здоров’я. Уряд вніс зміни до низки постанов. На першому етапі цифровізації лікарі фізичної та реабілітаційної медицини повинні будуть вносити всю медичну інформацію про реабілітаційні втручання, результати обстежень та інші необхідні дані до ЕСОЗ. На основі цієї інформації буде сформовано індивідуальний реабілітаційний план пацієнта, що в свою чергу дозволить забезпечити синхронізацію між учасниками мультидисциплінарної команди та внесення швидких змін (при потребі) до реабілітаційного плану.

  Українські випускники зможуть скласти основну сесію НМТ-2023 у 21 країні світу. Нині підтверджено домовленості щодо проведення основної сесії НМТ у таких країнах: Австрія, Азербайджан, Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, США, Фінляндія, Франція, Чехія і Швеція. Під час додаткової сесії учасники зможуть скласти НМТ в Іспанії, Італії, Німеччині, Польщі та Чехії. Перемовини з окремими закордонними установами/організаціями, зокрема з тими, що розташовані у Великій Британії, Грузії, Молдові, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Швейцарії, ще тривають.

  МОН оновив перелік середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня, відповідно до актуальних потреб періоду воєнного стану та потреб відновлення України.

  30 березня на засіданні Постійної ради ОБСЄ 45 держав-учасниць ОБСЄ у співпраці з Україною офіційно оголосили про ініціювання третього Московського механізму ОБСЄ у контексті російської агресії. Він буде присвячений проблемам депортації українських дітей з тимчасово окупованих територій України до рф, включно з незаконним усиновленням та насильницьким переміщенням українських дітей. Оприлюднення доповіді заплановано на кінець квітня – початок травня цього року.

  Уряд затвердив план заходів щодо відзначення подвигу ветеранів російсько-української війни на період 2023-2026 років. Мова йде про запровадження нових традицій та культури у ставленні та відзначенні подвигів захисників України, створенні шанобливого та гідного ставлення до них.

  31 березня: Ситуація в соціальній сфері