• In English
 • 28 березня: Ситуація в енергетиці станом на 12:00
  Міністерство енергетики України, опубліковано 28 березня 2022 року о 13:02

  Головне:

  Завершено ремонт та введено в роботу лінію 330кВ Трихати-Миколаївська

   Через бойові дії біля Києва пошкоджені 2 високовольтні лінії, що живлять частину будинків на правому березі столиці: Біличі, Борщагівка, Виноградар, Вітряні гори та Пущі-Водиці. Загалом – 82000 абонентів. Фахівці ДТЕК «Київські електромережі» проводять оперативне перемикання на резервне живлення 

   Ракетного удару в нафтобазу в Луцьку було завдано з боку білорусі, жертв немає


  • Стабільність інфраструктури
  • Енергосистема України збалансована та працює стабільно. Частота в мережі на нормативному рівні 50 Гц. 
  • Щоб забезпечити надійну роботу мережі, ремонтники НЕК «Укренерго» щодня намагаються використати всі можливості для оглядів та ремонту ліній та підстанцій. Так, вчора завершено ремонт та введено в роботу лінію 330кВ Трихати-Миколаївська.
  • Станом на 10:00 28 березня 2022 року всі чотири діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Їхня сумарна поточна потужність забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.
  • Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.
  • Через бойові дії біля Києва знову пошкоджені дві високовольтні лінії, що живлять частину будинків на правому березі столиці. Енергетики оперативно перемикають на резервне живлення об’єкти критичної інфраструктури. Пошкоджені дві високовольтні лінії, що живлять частину будинків на ж/м Біличі, Борщагівка, Виноградар, Вітряні гори та Пущі-Водиці. Загалом – 82 000 абонентів, які 26 березня вже відключались через обстріли. Наразі фахівці ДТЕК «Київські електромережі» проводять оперативне перемикання на резервне живлення об’єктів критичної інфраструктури.


  • Російські війська завдали ракетного удару по нафтобазі в місті Луцьку з боку республіки білорусь. Крилату ракету випустили з боку республіки білорусь. Летіла на низькій висоті, тому радарам не вдалося її зафіксувати. На місці ракетного удару працюють рятувальники та, за попередніми даними, інформації про жертв немає.


  Міжнародний вимір та санкції

  Італійська Eni відмовилась купляти газ в росії за рублі, оскільки така вимога не передбачена контрактом.

   

   За даними Міністерства енергетики, ОГТСУ, Енергоат

  28 березня: Ситуація в енергетиці станом на 12:00