• In English
 • Глава Уряду контролюючим органам: Просив би спілкуватися з бізнесом на "Ви" і з повагою
  опубліковано 17 листопада 2017 року о 12:11

  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман звернувся до представників контролюючих органів та представників правоохоронних органів, які мають відношення до контролю за підприємницькою діяльністю, з проханням відноситися до ділових людей з шаною і повагою. Про це він сказав під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді.

  Володимир Гройсман нагадав, що 16 листопада Верховна Рада України 312 голосами «за» підтримала і схвалила урядовий проект закону про протидію тиску на бізнес.

  «І зараз я звертаюся до правоохоронців. Шановні правоохоронці, ті, хто носять погони і мають відношення до контролю за бізнесом, говоріть з  бізнесом на «Ви» і з повагою. Якщо ви цього не розумієте і будете пресувати бізнес далі, ми дійдемо до кожного куточка і притягнемо до відповідальності», - зазначив Глава Уряду.

   

  Довідково

  Верховна Рада України ухвалила підготовлений Кабінетом Міністрів України проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування (№7275), який надає інструменти протидії будь-якому безпідставному тиску на українські підприємства, в тому числі тиску з боку правоохоронних органів. «За» відповідне рішення проголосували 312  народних депутатів.

  Ухвалення документа поставило крапку в ганебній практиці застосування силових відомств проти підприємців в Україні.

  Як зазначав Глава Уряду, влада поважає правоохоронців, які займаються своєю безпосередньою діяльністю – запобігають скоєнням злочинів, борються з реальною злочинністю, захищають людей, територіальну цілісність нашої держави. «Але я зневажаю тих, хто одягає погони, приходить на підприємства і чинить там беззаконня. Для них поставлена крапка», - додав Глава Уряду. 

  Ключові новації документа – неприпустимість та недійсність доказів, отриманих під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації. Так само недопустимими будуть докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника. Окрім того, документ запроваджує обов’язкову звуко- і відеофіксацію  проведення обшуку. А докази, отримані у ході обшуку та не зафіксовані технічними засобами, визнаються недопустимими і недійсними. Забороняється вилучення оригіналів фінансово-господарської документації, комп’ютерної техніки, серверів та мобільних телефонів суб’єктів підприємницької діяльності. Так само забороняється повторне порушення закритих кримінальних проваджень. Водночас законопроект забезпечує розумні строки провадження кримінальної справи. Зокрема, особи, права яких обмежуються, отримують право оскаржувати бездіяльність слідчого та вносити клопотання про застосування розумних строків провадження. Разом з тим представники бізнесу отримують право на підтвердження реєстрації кримінальної справи. Важливим вважається запровадження механізму аудиту діяльності правоохоронних органів у напрямку розслідування економічних злочинів, а також підвищення відповідальності правоохоронців за неправомірні дії.