• In English
  • Однією з вимог до нових садочків має бути архітектурна доступність для дітей з особливими потребами, - Лілія Гриневич
    опубліковано 18 серпня 2017 року о 18:41

    Разом з місцевими органами влади ми маємо розробити стратегію ліквідації черги у дитсадки, що має враховувати комплексно усі наші можливості. Про це заявила Міністр освіти в науки України Лілія Гриневич.

    "За останні декілька років нам вдалося значно скоротити чергу. Погляньте, яка динаміка протягом трьох років. 2014 - 95,5 тисячі дітей в черзі, 2015 -  90,5 тисячі дітей, 2016 -  78,4 тисячі. Зрештою наразі ми маємо  65,2 тисячі дітей в черзі у дошкільні заклади. Передусім, ми змогли це зробити завдяки децентралізації - на місця був переданий значний фінансовий ресурс. І дошкілля, що повністю фінансується з місцевого бюджету, почало отримувати повноцінні вкладення», - додала Лілія Гриневич.

    Міністр також відзначила, що наразі спостерігається спад народжуваності. Так, цього року створено 9,9 тис. місць у дошкільних навчальних закладах, до того ж черга скоротилася на 13 тисяч місць.

    «Таке скорочення черги також спричинено тим, що ми почали активніше заохочувати приватну ініціативу у дошкіллі. Ми спростили «санпіни», працюємо над новими умовами ліцензування – усе це створює підґрунтя для розвитку приватних садочків», - додала Лілія Гриневич.

    Вона розповіла, що за останній рік також значно збільшилася кількість інклюзивних груп у дошкільних закладах. Станом на 1 січня 2016 року в Україні функціонувало у дитячих садках 116 інклюзивних груп, які відвідувало 1 тис. 774  дитини. До того ж зараз в інклюзивних групах навчається 4тис 731 дитина.

    «Вже йшлося про те, що потрібно активно будувати нові садочки. Однією з вимог до них має бути архітектурна доступність для дітей з особливими потребами», - підкреслила Міністр.

    Нагадуємо, Уряд спільно з місцевими органами розробить програму з ліквідації черги у дитсадках.