Іванна Климпуш-Цинцадзе: Успіх України буде успіхом всієї західної цивілізації

опубліковано 29 червня 2017 року о 21:03

За 4 місяці 2017 року зростання експорту українських товарів до ЄС становить 21,4%, Європейський Союз є головним торговельним партнером України. Про це під час конференції «Україна – ЄС: партнерство в мінливому світі» повідомила Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем`єр розповіла про сфери, в реформуванні яких за європейським зразком Україні вдалося досягти відчутного прогресу. Зокрема, ішлося про управління державними фінансами, безпечність харчових продуктів, енергетику тощо.

Разом з тим, за словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, держава багато в чому відстає від графіку виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. «Тому нам треба зосередитися на зміцненні спроможностей у міністерствах, а в Парламенті домогтися процедур, які би унеможливили проходження законопроектів, що суперечать праву і практикам ЄС. Дати відповіді на ці виклики має також реформа державної служби», – наголосила Віце-прем`єр.

Також, вважає вона, не варто недооцінювати вплив противників європейської інтеграції України і ззовні, і всередині країни. Окрім ухвалення відповідного законодавства, імплементація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС подекуди вимагає значних фінансових ресурсів, до чого часто апелюють критики євроінтеграції, говорячи про несвоєчасність реформ. «Також відсутність в Угоді перспективи членства часто використовують ті, хто хоче популістських рішень, хто прагне реваншу і зміни курсу України. Я сподіваюся, що нашої виваженості і мудрості вистачить, аби не дозволити заперечити обраний нами курс. І я тішуся, що в нас є підтримка громадян. 57% українців підтримують вступ країни до ЄС. Це є та основа, на яку ми можемо спертися в подальшій діяльності», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона підкреслила, що нещодавні кібератаки свідчать про дуже непросте тло, на якому відбуваються наші реформи. «Попри те, що ми маємо критику, що ми маємо причини бути в чомусь незадоволеними з точки зору темпів – думаю, протягом цих трьох років Україна, попри російську агресію, реалізувала одну з найвидатніших  історій успіху і реформ», – зазначила Віце-прем`єр-міністр.

«Виконання Угоди про асоціацію, особливо в цей складний час дуже нетривіальних і нестандартних викликів, з якими ми всі зіштовхуємося, залежить від того, наскільки до українських реформ буде далі залучений як ЄС, так і інші країни Заходу. Успіх України буде успіхом всієї західної цивілізації», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Голова представництва ЄС в Україні ХьюгМінгареллі заявив, що наступним кроком після надання Україні безвізового режиму і завершення процесу ратифікації угоди про асоціацію з ЄС має стати імплементація самої угоди - приведення українського законодавства у відповідність до європейського. Окрім того, Україні слід зосередитися на інтеграції в єдиний ринок ЄС. "Головні перешкоди - не тарифні, а технічні бар'єри для торгівлі. І для цього українське законодавство має бути приведене у відповідність з європейським. Це займе роки. Якщо ми оптимісти, ми скажемо, що це займе 6-7 років. Якщо реалісти, і в світлі того, що ми робили останніх 20 років в країнах центральної Європи, це може тривати довше", - додав Мінгареллі. При цьому дипломат визнав, що за три роки Україною було проведено дуже багато реформ, як в економічній, так і політичній сферах. Проте ще одна перешкода для реформ -  «привілейовані інтереси різних груп впливу. Треба багато часу і політичної волі, щоб позбутися цих привілейованих інтересів», - зазначив Мінгареллі. Він також вважає, що Україні варто більше розказувати про себе в світі, долучатися до європейських програм освітнього та культурного спрямування, а також працювати над оновленням політичних еліт з тим щоб не дати шансу на реванш популістам і представникам старих політичних сил.

Посол США в Україні Марі Йованович додала, що найбільшу увагу потрібно приділити впровадженню судової реформи, посиленню боротьби  з корупцією та захисту прав інвесторів. Посол США зазначила, що Сполучені Штати підтримують Україну протягом всього періоду її незалежності і мають наміри продовжувати це робити. Також США вітають всі кроки зближення України з Європою.