• In English
 • Уряд схвалив бюджетну резолюцію на 2018-2020 роки
  опубліковано 14 червня 2017 року о 15:49

  Уряд схвалив Основні напрямки бюджетної політики на 2018 – 2020 роки ( так звану бюджетну резолюцію), яку розробив Мінфін спільно з Урядом, експертами, профспілковими організаціями, Асоціацією міст України, а також міжнародними партнерами.

  Вперше за всю історію бюджетування в Україні буде запроваджено середньострокове бюджетне планування.

  Схвалена бюджетна резолюція – це стратегічний документ, який визначає спрямування державних фінансів на пріоритетні реформи. І цим самим буде закладено план розвитку економіки країни на перспективу і створена основа для проведення системних глибоких реформ.

  Нова бюджетна резолюція передбачає посилення підходу у бюджетному плануванні «згори донизу». Тобто оцінку загального ресурсу та розподіл за пріоритетними сферами політики з урахуванням необхідних змін.

  Серед новацій документа також - загальні стелі видатків та стелі видатків для головних розпорядників бюджетних коштів на кожен рік середньострокового періоду.

  Крім того, ця бюджетна резолюція дозволяє на більш ранній стадії залучити Парламент до бюджетного планування, що підвищить якість документа та допоможе уникнути невиважених рішень в останній момент.

  Також документ враховує стратегічні завдання визначені Урядом до 2020 року. Це податкова і боргова політика, реалізація реформи охорони здоров’я, пенсійної і земельної реформи, забезпечення розвитку агропромислового комплексу, стабільне фінансування дорожнього господарства, забезпечення підтримки оборони і безпеки, децентралізація та подальше підвищення соціальних стандартів.

  Чому це важливо?

  Перехід від однорічної до трирічної перспективи бюджетного планування є не просто технічною зміною у формуванні бюджету шляхом додавання у розрахунках ще двох бюджетних періодів.

  Це системна зміна бюджетної політики, яка має забезпечити стратегічний підхід до визначення пріоритетних заходів та ефективний розподіл ресурсів.

  Що це дає?

  Послідовна та передбачувана бюджетна політика, яка дозволить забезпечити фінансову стабільність.

  Прогнозованість та ефективність бюджетних видатків, що спрямоване на підвищення якості державних послуг.

  Посилення бюджетної дисципліни і встановлення чітких правил гри, яких будуть дотримуватись всі учасники бюджетного процесу.

  Контроль та ефективне управління державним боргом.

  Можливість забезпечення необхідних видатків для реалізації Середньострокового плану дій Уряду до 2020 року.

  Що далі?

  Проект бюджетної резолюції буде направлений на розгляд Верховної Ради.

  Мінфін очікує на конструктивний і якісний діалог з Парламентом.

  На основі ухваленої Бюджетної резолюції буде розроблено проект держбюджету.

  Завантажити документ