• In English
 • 25 квітня: Ситуація в соціальній сфері станом на 20:00
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 25 квітня 2022 року о 20:32

  Члени родин осіб, зниклих безвісти, можуть отримати пенсію по втраті годувальника. За даними Національної поліції України, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну майже 5 тисяч людей вважалися зниклими безвісти. За цей час поліцейським вдалося розшукати 2 870 осіб. Ще понад 2 тисячі перебувають у розшуку. Члени сім’ї таких осіб можуть подати до територіального органу Національної поліції України заяву про розшук особи, зниклої безвісти. З дати подання цієї заяви особа, зникла безвісти, набуває відповідного статусу. Заяву про розшук особи, зниклої безвісти, окрім родича такої особи може подати представник військового формування, орган державної влади, орган місцевого самоврядування, об'єднання громадян або будь-яка іншою особа, якій стало відомо про зникнення людини. Подати заяву про безвісти зниклу особу можна також на телефон гарячої лінії Національної поліції: 089 420 18 67.

  Команда Благодійного Фонду «Інститут раннього втручання» продовжує надавати послугу сім'ям з дітьми, які мають порушення розвитку або у яких існує ризик отримання таких порушень, онлайн. Фахівці команди на цей час знаходяться в різних регіонах Україні та за кордоном. Такі сім'ї також виїхали із Харкова та перебувають в Україні та за кордоном. Попри це, надання послуги раннього втручання продовжується. Зараз послугу раннього втручання онлайн відповідно до індивідуальних сімейних планів раннього втручання отримують 10 сімей. Фахівці взяли участь у двох вебінарах, які було організовано фахівцями з Нідерландів, де було поінформовано професійну спільноту про реальність війни, та представлено послугу раннього втручання, її можливості щодо підтримки сімей у воєнному стану та перспектив розвитку: https://www.imhnederland.nl/trauma-informed-care/

  Майже 90% українських шкіл продовжують працювати в умовах воєнного стану. Освітній процес продовжується у 12 тис. ЗЗСО, тобто майже 90% від загальної кількості працюючих до початку російського вторгнення шкіл. Внаслідок бойових дій було зруйновано близько тисячі українських ЗЗСО, а понад 450 знаходяться на тимчасово окупованій території. В результаті цього 81 тис. школярів, які були змушені покинути свої домівки, продовжили навчання в інших регіонах.

  Комітет з фізичного виховання та спорту МОН організував флешмоб на честь захисників України. Захід відбувся з нагоди 60 днів героїчної оборони нашої країни. Перед Оперним театром у місті Львів зібралися школярі та студенти, які подякували за життя, свободу та можливість навчатися. Вони виконали фізичні вправи, присвятивши їх представникам різних професій, зокрема воїнам ЗСУ та ТрО, рятувальникам, національній поліції, медикам, енергетикам, освітянам і всім, хто наближає Україну до перемоги.

  21-22 квітня 2022 року в Берліні продовжила роботу українська моніторингова група, до складу якої входить заступниця Міністра освіти і науки України Віра Рогова. На зустрічах обговорили такі головні питання:

  забезпечення, організація освітнього процесу та вивчення української мови у школах Берліна;

  запровадження онлайн-режиму навчання в українських школах для учнів, які тимчасово перебувають у ФРН.

  Також Віра Рогова запропонувала методичну допомогу в забезпеченні українських школярів у ФРН навчальною літературою в електронному вигляді. Зі свого боку, німецька сторона висловила готовність підтримувати в Україні відновлення освітнього процесу. Заступниця Міністра звернулася до німецької сторони із проханням створити центри для складання НМТ у ФРН у 2022 році, аби цьогорічні українські вступники, які перебувать в Німеччині, мали змогу згодом вступити до закладів вищої освіти. Крім того, Віра Рогова порушила питання щодо перебування у ФРН українських дітей, які перебувають під опікою, а також запропонувала посилити співпрацю та пожвавити обмін актуальною інформацією щодо таких дітей. Сторони обговорили Відкрите звернення Уряду України до урядів держав, до яких евакуюють дітей громадян України у зв’язку з військовим вторгненням рф в Україну. Нагадаємо, заступник Міністра освіти і науки України та Держсекретар Міністерства освіти і науки Республіки Польща обговорили забезпечення освітніх потреб українських дітей у Польщі.

  Іноземні студенти цього року зможуть вступити до ЗВО України. Прийняття іноземних студентів до закладів вищої освіти України цього року не буде скасовано навіть попри повномасштабну російську агресію.

  Упродовж квітня-травня для учнів закладів професійної освіти України та Фінляндії відбудеться серія заходів «Відкрите освітнє кафе», що допоможе учням із різних країн познайомитися та обмінятися досвідом. Проєкт передбачає проведення 5 онлайн-заходів у маленьких групах. Зареєстровані учні візьмуть участь у вікторинах, опитуваннях і дискусіях. Реєстрація за посиланням. Заходи організовує Міністерство освіти і науки України спільно з Національним агентством Фінляндії з питань освіти в межах проєкту «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України».

  За ініціативи МОН Vodafone розширює можливості для продовження освітнього процесу під час воєнних дій. Не тарифікуються сервіси для відеоконференцій MS Teams, Zoom, Skype, Hangouts, Google Meet та месенджери Viber, Telegram, WhatsApp, Google Classroom, які надаються користувачам тарифних пакетів Vodafone на базі послуги Online PASS.

  25 квітня: Ситуація в соціальній сфері станом на 20:00