• In English
 • Україна та Норвегія офіційно започаткували діалог із питань європейської інтеграції
  опубліковано 28 квітня 2017 року о 20:35

  Під час візиту до Королівства Норвегія Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Міністром Норвегії у справах Європейського Союзу та Європейського економічного простору Франком Бакке-Єнсеном.

  Під час зустрічі йшлося про значний потенціал щодо обміну досвідом і поглиблення двостороннього діалогу. Із цією метою визначені пріоритетні сектори співробітництва, а також підтримки України з боку Норвегії.

  Сторони оприлюднили Спільну заяву щодо запуску двостороннього діалогу з європейської інтеграції. «Метою даного діалогу, – йдеться в документі, – є обмін і розвиток знань про те, яким чином країни, що не є членами ЄС, можуть брати участь та сприяти європейській інтеграції». Норвегія поділиться досвідом і знаннями щодо участі у Європейському економічному просторі, Європейській асоціації вільної торгівлі, Шенгенській зоні та інших європейських органах. 

  Також цей діалог сприятиме двостороннім торговельним і бізнесовим можливостям. 

   

  Повний текст Заяви:

   

  Спільна заява щодо початку двостороннього діалогу з питань європейської інтеграції

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України пані Іванна Климпуш-Цинцадзе та Міністр Норвегії у справах ЄС та ЄЕП пан Франк Бакке-Єнсен зустрілись сьогодні у м. Осло та заявили про таке:

  I.       Керуючись Спільною декларацією про партнерство між Україною та Королівством Норвегія, підписаною Президентом Петром Порошенком та Прем’єр-Міністром Ерною Солберг 18 жовтня 2016 року і дедалі тіснішим двостороннім співробітництвом між Україною та Норвегією, ми погодились розпочати двосторонній діалог із питань європейської інтеграції.

  II.      Метою даного діалогу є обмін і розвиток знань про те, яким чином країни, що не є членами ЄС, можуть брати участь та сприяти європейській інтеграції.

  III.     Норвегія ділитиметься відповідним досвідом і знаннями, отриманими в результаті її участі в ЄЕП, ЄАВТ, Шенгені та інших відповідних європейських органах. Для України цей діалог стане невід'ємним елементом у її зусиллях рухатись ближче до вступу в ЄС і процесі політичної та економічної інтеграції з ЄС.

  IV.    Діалог буде також підтримувати наші взаємні зусилля у розширенні двосторонніх торговельних і ділових можливостей. З цією метою, Україна взяла на себе зобов'язання щодо впровадження далекосяжних, політичних, галузевих та правових реформ, які забезпечуватимуть більш передбачувану і стабільну основу для торгівлі та бізнесу. Ефективна боротьба з корупцією в Україні має вирішальне значення для можливостей розвитку бізнесу. Обидві країни будуть продовжувати заохочувати свої бізнес-спільноти активно брати участь у цьому процесі, наприклад, в рамках роботи Норвезько-української торгової палати та двосторонньої економічної комісії.

  V.      Двосторонній діалог буде зосереджений, як на всеосяжних питаннях політики, так і більш конкретних питаннях у відповідних секторах, діяльність у яких провадиться з метою адаптації до правил та законодавства ЄС. У рамках діалогу візьмуть участь експерти, які представлятимуть відповідні міністерства і відомства, з метою встановлення конкретних напрямів, що повинні бути предметом подальшого обговорення. Під час діалогу братиметься до уваги поточна підтримка, яку Норвегія надає Україні, та яка може надалі забезпечуватись за рахунок співпраці з Північними країнами, а також з іншими європейськими партнерами.

  VI.    Діалог повинен охоплювати такі напрями:

  - Імплементація Угоди про ЄЕП;

  - Нарощування потенціалу;

  - Юстиція та питання, пов’язані з Шенгеном;

  - Продовження двостороннього співробітництва в рамках ЄЕП та норвезьких грантів;

  - Реформа сектора енергетики та енергоефективності;

  - Навколишнє середовище;

  - Море та питання, пов’язані з ним;

  - Торгівля та питання, пов'язані з бізнесом;

  - Обмін досвідом щодо Транс-європейської транспортної мережі, включаючи планування і розвиток транспортної інфраструктури;

  - Реалізація проектів в рамках програми «Горизонт 2020».

   VII.   Діалог буде підлягати регулярній оцінці та аналізу. Він також буде включений до порядку денного відповідних зустрічей на політичному рівні.

   м. Осло, 28 квітня 2017 р.