• In English
 • Володимир Гройсман: Маємо повністю використовувати можливості для поглиблення всебічного співробітництва України та Грузії
  опубліковано 27 березня 2017 року о 19:18

  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман провів зустріч із Прем’єр-міністром Грузії Георгієм Квірікашвілі у рамках саміту Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ, що відбувся сьогодні у Києві за ініціативи Володимира Гройсмана і пройшов вперше на рівні Глав Урядів.

  Головною темою обговорення стали перспективи та напрямки поглиблення співробітництва України та Грузії.

  "Важливо оцінити стан двосторонньої взаємодії і окреслити плани щодо поглиблення співробітництва. Мені би дуже хотілося, щоб ділові контакти і всебічне співробітництво поглиблювалося. Я вважаю, що це сьогодні абсолютно повністю у наших можливостях і ми маємо максимально повністю це використовувати", - підкреслив Прем’єр-міністр України на початку зустрічі.

  Сторони зауважили перспективність розвитку обсягів двосторонньої торгівлі, а також обговорили можливості об'єднання зусиль, зокрема у сферах інфраструктури та сільського господарства.

  Позитивним кроком у цьому напрямку стане проведення засідання Спільної міжурядової українсько-грузинської комісії з питань економічного співробітництва 12-13 квітня, зауважив Володимир Гройсман.

  Прем’єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі запросив Главу українського Уряду відвідати Грузію із офіційним візитом та запропонував приурочити його до проведення Форуму Шовкового шляху наприкінці листопада 2017 року.

  "Це буде ще одним кроком до поглиблення нашого співробітництва", - зазначив Володимир Гройсман, прийнявши запрошення.

  Прем’єр-міністр Грузії також подякував Володимиру Гройсману за високу організацію саміту ГУАМ. У свою чергу Глава українського Уряду зауважив, що підписані у рамках саміту спільні документи дозволять підвищити ефективність співробітництва країн.

  Окремо Прем’єр-міністри торкнулися теми взаємної підтримки у контексті протидії порушенням територіальної цілісності і суверенітету країн.

  "Ми відчуваємо вашу послідовну підтримку нашої територіальної цілісності, вашу позицію щодо агресії Росії по відношенню до України. Це для нас дуже важливо", - підкреслив Володимир Гройсман.

  У відповідь очільник грузинського Уряду зазначив: "Ми є членами однієї сім'ї - Східного партнерства, крім того, ми - члени сім'ї ГУАМ. У нас одні цілі і одні проблеми, породжені з єдинства наших цілей і напрямків нашої зовнішньої політики, і амбіцій перетворити наші країни у справжні східні демократії. Думаю, що незважаючи на перепони, вдасться привести наші країни до благополуччя, встановити стабільність і забезпечити більш тісне співробітництво. Це є передумовою нашого успіху".