• In English
 • Глава Уряду обговорив із представниками Європейської Бізнес Асоціації шляхи поліпшення інвестиційного клімату у країні
  опубліковано 03 березня 2017 року о 11:42

  Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів зустріч із правлінням Європейської Бізнес Асоціації.

  "Хочу подякувати за те, що ви інвестуєте в Україну. Для нас дуже важливо розвивати національну економіку, щоб інвестиції був успішними, щоб інвестиційний клімат був таким, яким би ми пишалися, про який би ми говорили на увесь світ та могли отримати більше інвестицій", - привітав Глава Уряду учасників зустрічі.

  Уряд концентрується над завданням пришвидшення економічного зростання, що неможливо досягнути без інвестицій, зазначив Прем'єр-міністр.

  З цієї метою в Уряді зокрема створено Офіс залучення та підтримки інвестицій як механізм для вирішення проблем бізнесу. Також були внесені зміни до податкового законодавства, створено єдиний реєстр ПДВ. Розпочато реформу митної служби, у рамках якої зокрема передбачено її технічну модернізацію. Це дозволить боротися із "сірим імпортом" та контрабандою.

  Прем'єр-міністр також зазначив необхідність створення єдиної служби фінансових розслідувань та ліквідації податкової міліції, відповідних відділів СБУ та МВС. Такий крок здійснить позитивний вплив на економіку країни, переконаний він.

  На порядку денному Уряду у напрямку покращення інвестиційного клімату – перетворення ДФС на сервісну службу та проведення публічної, відкритої приватизації.

  "Ми абсолютно відриті. Ми справді хочемо змін і хочемо, щоб ці зміни були якомога ширші. Ми хочемо, щоб ви були успішними, ніхто не створював вам проблем. Чесний бізнес має відчувати себе комфортно", - наголосив Глава Уряду.

  Уряд зацікавлений у заміщенні імпорту та нарощуванні експорту. "Треба створювати механізм для створення доданої вартості в Україні. У нас є для цього можливості. Я готовий, не порушуючи зовнішні зобов'язання, захищати внутрішній ринок. Для мене це важливо", - зазначив Володимир Гройсман.

  Представники Європейської Бізнес Асоціації відзначили прогрес у зміні інвестиційного клімату в країні та здійснені Урядом непрості кроки, спрямовані на забезпечення відновлення економіки.

  Президент ЄБА Томаш Фіала зауважив, що у 2017 рік Україна входить з хорошим результатом зростання ВВП у 2,2%. Також спостерігається позитивна динаміка щодо залучення інвестицій.

  "Ви щиро намагаєтеся і хочете змінити ситуацію у країні на краще. Вірю, що у вас це вдасться", - зауважила Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев'янко.

  Учасники зустрічі обговорили нагальні проблеми, що мають бути вирішені для поліпшення інвестиційного клімату у країні, зокрема щодо подолання корупції у судовій системі та забезпечення верховенства права, проведення земельної, інституційної та судової реформ.