• In English
 • Володимир Гройсман під час зустрічі із родинами Героїв Небесної Сотні: Боротьба за незалежну і успішну Україну триває. Маємо перемогти у цій боротьбі
  опубліковано 20 лютого 2017 року о 11:48

  Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман разом із членами Кабінету Міністрів спільно із Президентом України Петром Порошенком, Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм та Генеральним прокурором України Юрієм Луценком поспілкувався з членами родин Героїв Небесної Сотні, а також постраждалих під час Революції Гідності.

  "Для кожного з вас ці дні, які сколихнули увесь світ і нашу державу, є дуже важкими, - сказав Володимир Гройсман на початку зустрічі. - Для кожного з нас ті страшенні події залишили свій відбиток у нашому серці".

  "Хочу запевнити вас у тому, що особисто я і мої колеги завжди пам'ятаємо тих, хто залишив цю землю, був безневинно вбитий, - підкреслив Прем'єр-міністр. - Ми розуміємо, яка на нас лежить відповідальність. Але хочу вас запевнити, що ми віримо у те, що нам вдасться вивести ситуацію у нашій країні з тієї кризи, в якій перебуваємо, у таких надзвичайно надскладних умовах, у тому числі військової агресії, яка є і зовнішньою, і внутрішньою. Боротьба за незалежну і успішну Україну триває. Ми маємо перемогти у цій боротьбі".

  Володимир Гройсман зауважив, що наприкінці листопада зустрічався із представниками Ініціативної групи постраждалих на Майдані для обговорення проблемних питань. Минулого тижня відбулася ще одна зустріч із постраждалими під час Революції Гідності, де були представлені реалізовані Урядом рішення на виконання поставлених завдань.

  Зокрема, Уряд збільшив одноразову грошову допомогу майже удвічі. Так, члени сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 p., осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України, у минулому році отримували 137 тис. грн, цього року - 320 тис. грн. Особи, які отримали тяжкі тілесні ушкодження, минулого року отримали 69 тис. грн, цього року - 160 тис. Сума виплат особам з ушкодженнями середньої тяжкості зросла з 35 тис. грн до 80 тис. грн. Виплати для осіб, які отримали легкі тілесні ушкодження, побої, мордування, як визначено законодавством, були на рівні близько 14 тис. грн, у 2017 році - 48 тис. грн.

  Крім того, була підтримана ініціатива щодо створення інституту радників голів обласних державних адміністрацій з числа активістів Революції. Уряд узгодив це питання з Президентом, направив відповідні звернення до областей для того, "щоб була хоча б одна людина, щоб вирішувати питання матеріально-технічного забезпечення". Координатора Ініціативної групи постраждалих на Майдані Павла Сидоренка призначено радником Прем’єр-міністра.

  Також у структурі Міністерства соціальної політики України створено сектор соціального захисту постраждалих осіб під час Революції Гідності та членів їх сімей, "який буде на постійній основі взаємодіяти для того, щоб максимально швидко вирішувати усі питання".

  "Такі механізми дадуть нам можливість більш швидко працювати, приймати рішення, для того, щоб питання вирішувалися", - зазначив Володимир Гройсман.

  У зустрічі також взяли участь Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, Віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Міністр культури України Євген Нищук, Міністр соціальної політики Андрій Рева, в.о. Міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, Голова Служби безпеки України Василь Грицак, керівник Національної поліції України Сергій Князєв.

  Учасники спілкування вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.