• In English
 • Міністри культури України та Італії обговорили питання двостороннього співробітництва
  опубліковано 21 грудня 2016 року о 17:35

  21 грудня у  Національному заповіднику «Софія Київська» відбулася зустріч Міністра культури України Євгена Нищука з Міністром культурної спадщини та культурної діяльності і туризму Італії Даріо  Франческіні. Під час  зустрічі були розглянуті питання повернення викрадених картин з міського музею Кастельвеккьо в місті Верона (Museo Civico di Castelvecchio) назад до Італії, а також питання налагодження  культурного співробітництва між двома країнами.

   Під час зустрічі Міністр культури України відзначив важливість культурної  співпраці між країнами.«За ментальністю і емоційною та чуттєвою мистецькою природою, українці дуже подібні до італійців, тому у нас стільки плідних та цікавих спільних проектів, - сказав  Євген Нищук. - В експозиціях Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, де зараз тимчасово зберігаються викрадені картини, присутня велика частина творів італійського мистецтва, зокрема гравюри, живопис, текстиль та скульптура. Ми сподіваємося, що наша співпраця в культурній галузі і надалі  буде надзвичайно плідною, і на майбутнє нас чекають нові спільні проекти».

  Міністр культурної спадщини та культурної діяльності і туризму Італії Даріо Франческіні зазначив, що їх дуже цікавить більш тісна культурна співпраця, і, насамперед, це стосується таких напрямків, як  спільні мистецькі проекти, реставраційна галузь та  охорона культурної спадщини.

  «Я розділяю вашу точку зору з приводу посилення співпраці між нашими країнами у культурній сфері. Ми  прагнемо її  посилити і конкретизувати, зокрема розвивати такий напрямок, як створення курсів навчання і вдосконалення для молодих спеціалістів – реставраторів, які могли б набувати досвіду за кордоном», - сказав Даріо Франческіні.

  Євген Нищук висловив зацікавленість пропозицією пана Франческіні і додав, що це питання є дуже актуальним.

  «Дійсно, акцент на кваліфікаційному зрості молоді дуже на часі. Під час візитів до вузькопрофільних навчальних закладів я відзначив, що студенти прагнуть брати участь у майстер-класах від європейських майстрів, задля набуття безцінного досвіду», - сказав він.

  Присутній на заході генеральний директор Національної опери України імені Тараса Шевченка Петро Чуприна розповів про активну співпрацю провідного музичного закладу України з Посольством Італії та Італійським інститутом культури в Києві у напрямку оперного мистецтва та реалізації багатьох мистецьких проектів.

  «Наша співпраця є дуже цікавою, адже ми впроваджуємо унікальні проекти, аналогів яким немає у світі. Важко визначити усі аспекти нашої спільної роботи, і ми маємо прекрасні перспективи подібних проектів на майбутнє», - зазначив Петро Чуприна.

   Окремо Міністр культури  України Євген Нищук подякував  за розуміння і позицію Італії в резолюції ООН, яка стосувалася незаконної анексії  АР Крим, а також висловив сподівання на підтримку з боку Італії в питаннях, які пов’язанні з діяльністю Російської Федерації по відношенню до музеїв Кримського півострова і незаконно переміщеними творами мистецтва з Криму.

  Пан Франческіні запевнив, що Італійська держава підтримує Україну не лише в зазначених питаннях культурної співпраці, а й на політичному полі: «Я думаю, що ми зможемо зробити посилення підтримки і співпраці в знак солідарності. Ми маємо це зробити».

  Також під час зустрічі обговорювалися питання проведення спільних культурно-мистецьких проектів, створення україномовного аудіогіду для низки італійських музеїв, проведення двосторонніх майстер-класів для підвищення кваліфікації молодих реставраторів, налагодження співробітництва в галузі кіно,  а також представлення України на 57-му Венеційському бієнале сучасного мистецтва.