• In English
 • Прем'єр-міністр: Я доведу компаніям, які заохочують завищувати ціни на ліки, що так по відношенню до українців поводити себе не потрібно
  опубліковано 01 грудня 2016 року о 00:37

  Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман попереджає фармацевтичні компанії про відповідальність за завищення цін на ліки усупереч рішенню Уряду про референтне ціноутворення на ліки. Про це Голова Уряду заявив в ефірі телеканалу "112 Україна" увечері середи.

  "Я не буду за ними всіма бігати. Я знайду одну ціль, от хто більш нахабно буде цим займатися, я все зроблю для того, щоби цю ціль покарати. От будь-яка компанія, яка завозить в Україну ліки, яка буде завищувати ціни, я обов’язково зроблю все залежне від себе, від усієї правоохоронної системи, контрольної системи, щоб довести їм, що так по відношенню до українців поводити себе не потрібно. Я думаю, що ми швидко тут наведемо порядок", - підкреслив Володимир Гройсман.

  Прем'єр-міністр зазначив, що Уряд прийняв рішення про запровадження системи референтного ціноутворення на ліки: "Зараз ми зобов'язали, щоби ціна в Україні була як середня ціна в цих п'яти країнах, з якими ми межуємо. Це означає, що буде верхня межа, і вище неї поставити ліки буде неможливо".

  Голова Уряду припускає, що це спричинить "боротьбу" з боку учасників фармацевтичного ринку, що "почнуть гратися в штучний дефіцит ліків".

  Він зазначив, що зустрічався з фармацевтами та закликав їх не створювати подібну ситуацію у країні.

  Володимир Гройсман зауважив, що одні й ті ж ліки за компонентом по діючій речовині у сусідніх з Україною країнах Прибалтики, Польщі, Словаччині, Угорщині коштують на 30-50% дешевше, ніж в Україні.

  Таке завищення відбувалося через монополію на ввезення ліків та відсутність реальної конкуренції та ринку, зазначив Голова Уряду.

  "Ті, хто сидять на поставках ліків в Україну, завжди на цьому заробляли шалені кошти, ділилися з владою, влада робила нестерпними умови для ввезення ліків, – зауважив Прем'єр-міністр. – Наші виробники намагалися виживати у цих умовах, але реального ринку не було".