• In English
 • Володимир Гройсман: За цей опалювальний сезон прилади обліку мають бути вмонтовані у всіх будинках
  опубліковано 30 листопада 2016 року о 14:13

  Уряд забезпечив можливість для українських сімей, які проживають в будинках без лічильників тепла, отримувати платіжки за опалення на основі середніх в місті нарахувань у будинках з лічильниками. Про це в ході засідання Кабінету Міністрів України заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

  Дане рішення, за словами Глави Уряду, не дозволить надавачам послуг наживатися на формулах нарахування оплати тепла. Саме різниця у способі здійснення розрахунків на опалення для будинків, що мають, та не мають лічильники, породжувала можливості для зловживань з платіжками.

  «Рішення Уряду наступне: нараховувати оплату за тепло для будинків без лічильника згідно з середніми у місті показниками тих будинків, де прилади обліку встановлені. І це середнє нарахування буде абсолютно об’єктивним», - наголосив Володимир Гройсман.

  Прем'єр-міністр України дав завдання місцевим органам виконавчої влади за цей опалювальний сезон вмонтувати прилади обліку у всіх будинках та доручив Міністерству регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України і НКРЕКП проконтролювати цей процес, а також перевірити ті теплопостачальні підприємства, де є проблеми щодо нарахування оплати за житлово-комунальні послуги.

  «Це не сфера відповідальності міністерств чи Парламенту. Це питання до конкретного міського голови і конкретного теплокомуненерго: чому такі питомі витрати, чому не проводиться модернізація, чому не можуть робити заміну теплотрас і зменшувати свої втрати? Ми разом із НКРЕКП будемо з цим розбиратися і знайдемо правові методи поставити усіх на місце», - підкреслив Голова Уряду.

  Окремо Прем'єр-міністр вкотре зауважив, що Уряд не встановлює тарифи на житлово-комунальні послуги - вони формуються на місцях.

  «Хочу, щоб мене почула уся країна: питання, скільки нараховують, - це компетенція місцевих органів влади, або місцевих підприємств - надавачів послуг. Якщо ми говоримо про тепло, то це теплокомуенерго країни. Уряд не має жодного відношення до безпосередньо фізичних нарахувань, тому що вони самі визначають питомі витрати, які вони закладають у формування тарифів», - резюмував Володимир Гройсман.