• In English
 • Прем'єр-міністр: Співробітництво із Угорщиною має надважливе стратегічне значення на шляху України до ЄС
  опубліковано 25 листопада 2016 року о 14:19

  Співпраця України та Угорщини має важливе стратегічне значення, і Кабінет Міністрів докладатиме усіх зусиль для її поглиблення. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час відкриття Українсько-угорського бізнес-форуму у м. Дебрецен у п'ятницю.

  "Наші відносини мають надважливе стратегічне значення. Ми це цінуємо. Ми будемо докладати зусилля, щоб ці відносини між нашими державами були тільки кращими", - наголосив Голова Уряду.

  Виступаючи під час бізнес-форуму, Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зазначив, що Угорщина глибоко поважає суверенітет України та завжди підтримує її: "Ми є такою країною, яка не боїться сказати, що метою є приєднання України до ЄС".

  За його словами, "сьогодні це, можливо, здається недосяжним, оскільки Європейський Союз знаходиться під тягарем власних складних проблем і не націлений на те, щоб розширювати свої кордони, особливо на схід". Разом з тим, він нагадав, що свого часу Угорщині, яка є також членом Вишеградської четвірки, довелося 14 років чекати та боротися за приєднання до ЄС, "так само, як сьогодні бореться Україна".

  Віктор Орбан наголосив, що Україна має значний людський та природний потенціал, завдяки чому стане джерелом потужного розвитку економіки Європейського Союзу.

  "Якщо б Угорщина не була в складі Європейського Союзу, тоді б і економіка Європейського Союзу була би зараз у стагнації. Ми є мотором, локомотивом розвитку економіки ЄС. Це саме чекає і Україну. Україна буде дійсно потужною силою для Європейського Союзу, і ми завжди будемо на боці України і ми завжди будемо підтримувати прийняття її до ЄС", - підкреслив Віктор Орбан.

  Він наголосив, що Угорщина також підтримує та сприятиме лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України. Він нагадав, що три роки тому в Україні відбулася Революція Гідності, що засвідчила її євроінтеграційні прагнення, та отримала складні наслідки.

  "Якщо Україна взяла на себе такий ризик, то ми теж повинні зробити крок назустріч. Нам треба зробити безвізовий режим для українських громадян. Це не вартує нічого - це дуже простий, дружній жест, тому що Європі потрібна Україна, громадяни України, які зможуть зробити свій внесок у розвиток ЄС. У нас є моральне зобов'язання перед Україною хоча б у тому, щоб надати їй безвізовий режим", - підкреслив Голова угорського Уряду.

  Віктор Орбан також наголосив на необхідності завершення ратифікації Європейським Союзом Угоди про асоціацію із Україною та Зону вільної торгівлі.

  "Треба надати можливість Україні, щоб її підприємства могли вийти на європейський ринок і могли співпрацювати з економічними організаціями ЄС", - переконаний Прем’єр-міністр Угорщини.