• In English
 • Прем'єр-міністри України і Угорщини відзначили прогрес у співробітництві країн з моменту їхньої останньої зустрічі
  опубліковано 24 листопада 2016 року о 17:31

  У рамках офіційного візиту до Угорщини Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман провів зустріч із Прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Сторони обговорили першочергові напрямки співпраці та актуальні питання двостороннього порядку денного.

  Голова Уряду подякував за запрошення відвідати Угорщину. Володимир Гройсман зауважив, що цей візит став можливим після переговорів прем’єр-міністрів Угорщини та України у польському місті Криниця-Здруй у рамках роботи 26-го Економічного форуму, під час якого сторони домовилися про конкретні кроки щодо поглиблення співпраці.

  У свою чергу Віктор Орбан зауважив, що за два місяці після зустрічі уряди України та Угорщини просунулися по усім питанням, про які було домовлено у Польщі.

  "Ми маємо дуже добрі стосунки між нашими народами, спільний кордон, безмежні можливості щодо поглиблення нашої взаємодії. Наш обов'язок, влад, які отримали мандат від наших народів, - зробити нашу взаємодію, співпрацю ефективною, успішною, і це мають відчувати безпосередньо громадяни наших країн", - наголосив Володимир Гройсман.

  Серед тем розмови прем'єр-міністрів стали можливості посилення співробітництва країн у низці напрямків, зокрема у сферах екології та забезпечення прав національних меншин.

  Сторони торкнулися питання забезпечення прав національних меншин. У цьому контексті Глава українського Уряду подякував за підтримку української меншини в Угорщині. Він також наголосив, що Україна приділяє увагу у тому числі задоволенню потреб угорської меншини.

  "Для України національні меншини є цінність. І я вважаю, що вміння жити у злагоді різних народів – це є найвище мистецтво державотворення. Ми приділяємо особливу увагу національним меншинам. Ми горді тим, що велика національна меншина угорців живе сьогодні в Україні, є партнером України. І звісно, ми хотіли би, щоби кожен громадянин нашої країни відчував себе у комфорті", - зауважив він.

  У цьому питанні Володимир Гройсман виступив за проведення засідання Змішаної українсько-угорської комісії з питань забезпечення прав національних меншин.

  Говорячи про взаємодію у сфері екології, Володимир Гройсман відзначив ініціативу щодо залучення допомоги Європейського Союзу для запобігання екологічній катастрофі на Солотвинському солеруднику. "Завдяки залученню ЄС, вирішимо цю проблему і створимо позитивний приклад тристоронньої співпраці", - підкреслив Прем’єр-міністр України.

  "Те, що ми домовилися сьогодні про поєднання нашої співпраці, між нашими урядами, дасть можливість нам поєднувати наші можливості, нашу взаємодію для того, щоб максимально створювати комфортні умови в нашій співпраці, - наголосив Володимир Гройсман. - Поглиблення нашої співпраці відкриває велику успішну дорогу для нашого спільного успіху у єдиній родині європейських країн".

  Володимир Гройсман запросив Прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана здійснити візит в Україну.