• In English
 • Голова Уряду поспілкувався із громадськими експертами щодо перебігу процесу реформ в країні
  опубліковано 17 листопада 2016 року о 18:29

  Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у четвер провів зустріч із представниками громадянського суспільства для обговорення актуальних питань суспільного життя та дій Уряду.

  «Дуже важливо отримати зворотній зв'язок того, що відбувається у нас в суспільстві, країні, почути, що вас хвилює, де ви бачите виклики, який прогрес у нас є, де немає, щоб коригувати дії самої влади», - зауважив Володимир Гройсман на початку зустрічі.

  Прем'єр-міністр поінформував представників громадських організацій про останні прийняті Урядом рішення. Зокрема, щодо підвищення удвічі мінімальної заробітної плати, запровадження механізму референтного ціноутворення на ліки, запуску системи електронного декларування, відміни державного регулювання цін на продукти харчування, утворення Офісу залучення та підтримки інвестицій і Національного комітету з промислового розвитку.

  Сьогодні спільно з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Уряд напрацював ще одне дерегуляційне рішення щодо збільшення граничного показника стандартного приєднання компаній до електричних мереж з 160 кВт до 5 МВт, повідомив Прем'єр-міністр.

  В Україні завершила роботу оціночна місія Міжнародного валютного фонду. Уряд продовжує двосторонню співпрацю та працює над реалізацією плану реформ, зауважив Володимир Гройсман.

  На порядку денному – початок масштабної приватизації державних підприємств, пришвидшення корпоратизації та зміни менеджменту, пенсійна реформа та напрацювання моделі обігу землі, завершення реформи державної служби, реформування гідроенергетики, вугільної галузі, митної служби, відновлення промисловості та інше.

  Уряд вніс до Парламенту проект бюджету на 2017 рік, який передбачає збільшення мінімальної зарплати до 3,2 тис. грн, та сподівається на вчасне завершення бюджетного процесу.

  Прем'єр-міністр зазначив, що Уряд стикається зі значним спротивом та протидією у провадженні необхідних змін. Він навів приклад прийняття рішень щодо спрощення реєстрації ліків та референтного ціноутворення, що блокувалося як зсередини міністерства, так і незацікавленим фармацевтичним лобі.

  У цьому контексті Прем'єр-міністр закликав громадянське суспільство посилювати тиск для прийняття правильних і необхідних країні рішень.

  «Я оптимістично дивлюся у майбутнє і закликаю усіх вас тиснути на прийняття нормальних рішень. Громадська підтримка дуже потрібна для того, щоб приймати правильні рішення і їх реалізовувати», - зазначив Володимир Гройсман.

  У ході зустрічі громадські активісти та представники Уряду обговорили впроваджувані Урядом дії у секторальних реформах, зокрема, енергоефективності, охорони здоров'я, продовженні децентралізації, підтримки зростання економіки та рівня життя людей.

  У зустрічі взяли участь експерти та керівники Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Громадянської мережі «ОПОРА», організації «Центр UA», CASE Україна, громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ», Центру економічної стратегії, Міжнародного фонду «Відродження», громадської організації «Український незалежний центр політичних досліджень», «Інститут суспільно-економічних досліджень», ІК Concorde Capital, Центру економічного розвитку, Благодійного фонду «Пацієнти України», Центру політичних студій та аналітики «Ейдос», громадської організації «Інститут громадянського суспільства», Координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, Київської школи економіки та Transparency International Україна.