• In English
 • Арсеній Яценюк: Призначення керівників 50-ти найбільших держкомпаній, незалежних від політиків, Уряду і бізнес-інтересів, дозволить покращити фінансові результати цих підприємств
  опубліковано 14 лютого 2016 року о 19:27

  Уряд проголосив масштабні зміни в керівництві державних компаній, деполітизацію діяльності державних компаній і «запровадження єдиного принципу функціонування державних компаній - принципу економічної ефективності, який базується на незалежності директорів», - сказав Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у «10 хвилинах» у неділю, 14 лютого.

  Він наголосив на важливості впровадження нових підходів у призначенні керівників державних компаній: «Якщо ми продовжимо роботу по призначенню незалежних керівників 50-ти найбільших державних компаній - незалежних від політиків, Уряду і будь-яких бізнес-інтересів - це дасть можливість покращити фінансові результати цих компаній».

  Арсеній Яценюк підкреслив, що такі зміни вже проведені в НАК «Нафтогаз України», «яка ще рік тому мала збитки 10 мільярдів доларів, а в цьому році вона вже буде прибутковою».

  Він пояснив, як такі нові підходи до призначення керівників держкомпаній можуть вплинути на соціальні стандарти й заробітні плати громадян: «За результатами року кожна компанія перераховує дивіденди до державного бюджету країни. Ці дивіденди йдуть до бюджету, і бюджет здатний збільшити соціальні стандарти, виплати вчителям, лікарям, фінансування об'єктів інфраструктури. Тобто бюджет здатний таким чином фінансувати потреби кожного громадянина країни», - наголосив Глава Уряду.