• In English
 • Арсеній Яценюк: "Я - партнер Президента, якщо мій партнер Президент також хоче бачити Прем'єра партнером"
  опубліковано 12 лютого 2016 року о 00:13

  «У нас історична відповідальність перед українською державою. Ніколи наша країна не стикалася з такими викликами. Останній раз це було сто років тому, і ми втратили тоді державу. Цей раз цього не буде», - підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у програмі «Право на владу» на каналі «1+1» у четвер, 11 лютого.

  Глава Уряду підкреслив, що Конституція України «така складна, що заклала інституційний конфлікт між Президентом і виконавчою гілкою влади, якою є Уряд країни»: «Цей інституційний конфлікт закінчився в 2005 році колапсом демократичної коаліції, достроковими виборами і поверненням Януковича».

  «У нас із Президентом спільно було завдання - цього не допустити», - наголосив Арсеній Яценюк.

  «Особисте треба відкладати в сторону. Це дає нам можливість разом із Президентом України і з його фракцією, як би це не було складно, голосувати за закони, приймати рішення, підписати угоду про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, запровадити безвізовий режим, збільшити фінансування для армії, рухати всі складні, потрібні реформи», - підкреслив він.

  Арсеній Яценюк наголосив, що він - партнер Президента: «Якщо мій партнер Президент хоче бачити Прем'єра також партнером».

  Зараз політична криза може бути подолана тільки одним шляхом – «рішення Президента і фракції Блоку Петра Порошенка», сказав Глава Уряду: «Я поважаю будь-яке його рішення. Якщо він скаже: «шановні урядовці, я вважаю, ви неправильно працювали, я незадоволений вашою роботою як Глава держави», - ми приймемо це. Ставте резолюцію недовіри Уряду, ми приймемо це рішення - і Президента, і Парламенту. Ми поважаємо це рішення, тому що це демократія. Вічних посад не існує, і не треба ставити собі таку мету. Мету треба ставити – досягнути результату».

  Інше рішення, підкреслив він, «якщо Президент країни каже: «я усвідомлюю, що нам всім зараз складно, і для того, щоби ми подолали ці труднощі, ми повинні йти вперед і не зупинятися»: «Жодної реакції на популістів, на тих, хто рвуться до влади, і тих, хто знищували країну 20 років. У нас є мета, у нас є ціль, ми маємо наші цінності. Ми можемо змінити цю країну разом».

  «Переконаний, що Президент це усвідомлює, як усвідомлює вся наша урядова команда і фракція політичної партії, яку я очолюю», - наголосив Арсеній Яценюк.

  «У нас історична відповідальність перед українською державою. Ніколи наша країна не стикалася з такими викликами. Останній раз це було сто років тому, і ми втратили тоді державу. Цей раз цього не буде», - підкреслив Глава Уряду.

  «Ми зупинили Росію. Ми не допустили дефолту. Ми втримали країну. Ми проведемо реформи в країні. Ми зробимо цю країну успішною, - якщо ми в це віримо, і якщо ми разом», - сказав Арсеній Яценюк.