• In English
 • Арсеній Яценюк: Уряд розробив Кодекс політичної відповідальності державного діяча і Етичний кодекс діяльності держслужбовця
  опубліковано 11 лютого 2016 року о 17:23

  Уряд України направляє до Парламенту Проект Закону «Про правила доброчесності політичного діяча» та ухвалює постанову «Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців». Про це під час відкритого засідання Кабінету Міністрів у четвер, 11 лютого, повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

  Він зазначив, що це абсолютно новий для України підхід, який існує у Сполучених Штатах Америки та країнах-членах Європейського Союзу.

  «Міністр робить свою роботу, проводить зустрічі. А в тому випадку, якщо виникає будь-яке питання, він повинен сказати, з ким зустрічався і про що говорив. І чи не було там ніякого конфлікту інтересів», - наголосив Глава Уряду.

  Такі матеріали, за його словами, повинні надаватися в Національне агентство з питань державної служби.

  Арсеній Яценюк наголосив на необхідності створення на базі Національного агентства з питань державної служби Офісу генерального інспектора: «Це та людина, яка повинна проводити всі службові розслідування».

  «Дуже важливо, щоб така сама процедура була для політичних діячів», - підкреслив він. Уряд візьме під контроль виконання постанови у виконавчій гілці влади: «Тепер важливо, що зробить в цьому питанні Парламент і органи місцевого самоврядування, які не підконтрольні Кабінету Міністрів».

  «Це базовий принцип прозорості», - додав Арсеній Яценюк.