• In English
 • Арсеній Яценюк: Перше підвищення заробітних плат і соціальних стандартів відбудеться вже в травні
  опубліковано 05 лютого 2016 року о 12:29

  «Як і в минулому році, коли ми підвищили заробітні платні і пенсії на 13 і 19% відповідно, ми це зробимо в цьому році. Перше підвищення заробітних плат і соціальних стандартів відбудеться вже в травні», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у п’ятницю, 5 лютого, під час «Години запитань до Уряду» в Парламенті .

  Арсеній Яценюк нагадав, що 4 лютого Кабінетом Міністрів України було проведено позачергове засідання, під час якого члени Уряду, «які були призначені Парламентом і працюють у, м’яко кажучи, непростих  умовах протягом останніх 14 місяців», чітко заявили: «Ми всі прийшли однією командою. І ми будемо працювати далі однією командою. І якщо буде прийнято рішення про те, що ця команда повинна бути змінена, ми підемо всі разом. Але ми будемо боротися до останнього».

  За останні два роки, наголосив він, «Україна не допустила дефолту і списала борги»: «За останні два роки Україна піднялася двічі в рейтингу Doing Business. Ми будемо боротися за те, щоб іноземні інвестиції в Україну повернулися, як це вже почало відбуватися минулого року. Незважаючи на те, що Україна втратила п’яту частину своєї економіки, внаслідок російської військової агресії втратила Крим, частину Донецька і Луганська, ми вперше в четвертому кварталі минулого року отримали економічне зростання».

  «Ми будемо боротися за цінову стабільність в країні. І саме тому ми визначили, що рівень інфляції в поточному році повинен бути не вище 12%», - наголосив Глава Уряду.

  Уряд буде боротися за те, щоби далі виплачувалися заробітні платні, пенсії та соціальні пільги,  так само, як вони виплачувалися останні 24 місяці.

  Він також наголосив не необхідності, «щоби бізнес, який отримав сьогодні послаблення завдяки нашій з вами спільній позиції по зменшенню вдвічі основного податку на бізнес - податку на заробітну плату, - отримав додатковий фінансовий ресурс, а з іншого боку - детінізував бізнес і збільшив заробітні платні для українських громадян.

  «Ми будемо боротися за те, щоб українська банківська система стала стабільною, щоб українські банки нарешті почали кредитувати українську економіку дешевою і довгою гривнею. Тому що саме це необхідно, щоби українська економіка отримала додатковий ресурс», - підкреслив Арсеній Яценюк.

  Глава Уряду звернувся до народних депутатів: «Ми будемо спільно з вами боротися за те, щоби ті зобов’язання, які ми взяли з вами перед нашими іноземними партнерами, були виконані. Україна далі повинна рухатися шляхом складних, але правильних реформ, які нами підписані з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком, всіма ключовими міжнародними фінансовими організаціями, які сьогодні кредитують українську економіку».

  Він також наголосив, що Уряд вдвічі підвищив рівень грошового забезпечення для українського війська.

  «Ми будемо боротися за країну. Не хочете боротися – тікайте з поля бою. А ми будемо робити свою роботу», - наголосив Арсеній Яценюк.