• In English
 • Арсеній Яценюк: Нова поліція дійде до кожного містечка й села
  опубліковано 03 лютого 2016 року о 11:33

  У середу, 3 лютого, Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк разом із Міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим, Головою Національної поліції України Хатією Деканоідзе й Головою представництва Європейського Союзу в Україні Яном Томбінським взяв участь в церемонії запуску груп швидкого реагування патрульної поліції Білоцерківського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області.

  До новоствореної служби груп реагування патрульної поліції Білоцерківського району входить 144 працівники. Одночасно патрулювання міста та району здійснюватиметься 12-ма групами реагування патрульної поліції.

  Під час церемонії Глава Уряду підкреслив, що минулого року з початком реальної реформи в правоохоронній системі «Україна почала позбуватися від радянської міліції – не просто за формою, а за змістом. Міліція радянського зразка, наголосив Арсеній Яценюк, - «це була неповага до прав людини, корупція, міліція, яка працювала виключно на себе і на кишеню свого начальства».

  «Зараз ми сформували нову українську поліцію, яка відповідає європейським стандартам, а найважливіше - тим очікуванням, які є в кожній родині», - сказав він.

  «Коли ти набираєш номер і викликаєш поліцію, вона приїжджає не через годину чи дві,  а за новим стандартом поліція в Білій Церкві повинна прибувати протягом 7 хвилин. Поліція в селі має прибувати протягом 20 хвилин, а не як раніше, коли працівники правоохоронних органів взагалі не реагували на виклики», - зазначив Арсеній Яценюк.

  Нова поліція, підкреслив він, має новий підхід в тренуванні, навчанні й ставленні до громадян: «Ці молоді люди дійсно хочуть будувати нову країну. Не на словах, не на дивані вдома, натискаючи кнопки в соціальних мережах, а з гарячими серцями і з відповідальністю за долю країни і за долю громадянина».

  «На цих молодих хлопців і дівчат лягла така відповідальність. І їм треба допомогти. Їм необхідна в тому числі ваша довіра і ваша допомога. Для того, щоби нова українська правоохоронна система працювала на кожну людину, на кожного громадянина і на кожну вашу сім'ю», - наголосив Глава Уряду.

  Нова поліція, підкреслив він, уже дійшла до районних центрів, «і дійде до кожного села»: «Місцеві шерифи, які повинні працювати  в кожному районному центрі і в кожному селі й селищі».

  Арсеній Яценюк висловив вдячність присутньому на церемонії Голові представництва Європейського Союзу в Україні Янові Томбінському за започаткований проект допомоги для Міністерства внутрішніх справ України, аби «нова поліція дійшла безпосередньо до кожного маленького містечка, кожного села, тому що громадяни повинні відчувати свою безпеку по всій країні».

  «Країні непросто. Країна воює. Країна боронить свою незалежність. Та мало хто міг подумати декілька років тому, що буде нова поліція, але це сталося. Це означає, що ми можемо далі рухатись. І від кожного з нас, від кожного громадянина країни залежать зміни. Ми змінюємо країну разом», - сказав Глава Уряду.

  Присутні поклали квіти до меморіалу Героїв Небесної Сотні у Білій Церкві та вшанували пам'ять загиблих під час подій на Майдані хвилиною мовчання.