• In English
 • Арсеній Яценюк: Макроекономічна стабільність в країні безпосередньо пов'язана з політичною стабільністю і продовженням шляху реформ
  опубліковано 29 січня 2016 року о 16:09

  Макроекономічна стабільність в країні безпосередньо пов’язана з політичною стабільністю: «Це відповідальність всіх фахівців як Уряду, так і центрального банку, так і членів Парламенту – в тому, щоби продовжувати шлях реформ, який Україна розпочала 24 місяці тому», - наголосив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Ради фінансової стабільності у п'ятницю, 29 січня.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що одним із основних елементів досягнення фінансової стабільності є продовження кроків, передбачених програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком, Європейським банком розвитку і реконструкції, Європейським інвестиційним банком і ЄС: «Ці кроки непрості, але це єдиний рецепт, яким чином можна принести економічне зростання для України».

  Серед основних цілей на 2016 рік Глава Уряду назвав вкрай важливою цінову стабільність – тобто низький рівень інфляції: «Це досягається як засобами і методами, які є в руках Уряду України, так і монетарною політикою центрального банку країни. Ціни повинні бути в прогнозованих параметрах на 2016 рік», - підкреслив Арсеній Яценюк, зазначивши, що це також пов’язано з валютно-курсовою стабільністю.

  Уряд також очікує на підтримання Парламентом пропозиції Кабміну щодо добровільної реструктуризації боргових зобов’язань, номінованих в іноземній валюті, а також пакета законодавства, «який передбачає привнесення додаткової фінансової стабільності в банківському секторі», - підкреслив він.

  Важливим кроком уперед Глава Уряду назвав ухвалення закону про державний бюджет, «який відповідає базовим параметрам макроекономічної стабільності і критеріям, погодженим із Міжнародним валютним фондом»: «Але це тільки один із кроків. У 2016 році перед нами стоять завдання, як завжди, складні, але їх можна виконати».

  «Ці завдання потрібно виконати, і саме для цього необхідна єдність Уряду, Національного банку, Президента і членів Парламенту, які всі разом усвідомлюють, - а ті, хто ні, сподіваюсь, усвідомлять - свою відповідальність перед країною, громадянами, перед тим, щоби Україна мала впевнене бачення завтра», - наголосив Арсеній Яценюк.