• In English
 • Споживачі зекономлять близько 25% коштів при перерахунку вартості послуг опалення в залежності від температури повітря, - Геннадій Зубко
  опубліковано 15 січня 2016 року о 14:15

  З прийняттям постанови про перерахунок вартості послуг опалення в залежності від температури повітря споживачі зможуть заощадити близько 25% коштів.

  Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, перебуваючи з робочою поїздкою в Одеській області, під час селекторної наради щодо забезпечення сталого проходження опалювального сезону.

  «Населення буде платити за те, що реально спожито, а не за те, що нараховане тепловиками, і зможе зекономити. Для цього розроблена конкретна зрозуміла методика, яку вже отримали всі комунальні служби», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

  Урядовець наголосив, що голови державних адміністрацій особисто відповідають за стан проходження опалювального сезону на місцях і інформування координаційного центру про ситуацію з функціонуванням всіх систем опалення, водопостачання та водовідведення на місцях.

  «Ви відповідаєте за якість і кількість тих рахунків, які сьогодні виставляються нашим споживачам», - підкреслив Геннадій Зубко.

  Віце-прем’єр-міністр України зазначив, що якість послуг та справедлива ціна на ці послуги повинні бути забезпечені безумовно.

  «В 2015 році підприємства теплокомуненерго зекономили на споживанні газу 2 млрд. метрів кубічних у порівнянні з минулим роком», - сказав урядовець.

  Геннадій Зубко також наголосив, що за 2015 рік було встановлено 50% будинкових лічильників тепла і газу. «У 2016 році ми повинні закрити питання встановлення газових будинкових лічильників, а також вийти на 75-78% встановлення будинкових лічильників тепла», - додав він.

  «Ми також маємо пояснити населенню необхідність економії газу і, за можливості, заміну його іншими видами палива та енергії. Люди повинні розуміти, що зараз важливо бути ощадливими у споживанні тепла і гарячої води та не спалювати дорогоцінні енергоресурси у повітря», - додав Урядовець.

  Нагадаємо, що нарахування щомісячної плати за використання централізованого опалення повинно враховувати зміни температурного режиму. Відповідне рішення про внесення змін до Постанови №630 було ухвалено Кабінетом Міністрів України. За розрахунками Мінрегіону та оцінками експертів економія коштів для населення, що використовує централізоване опалення,  може скласти 25%.