• In English
 • Арсеній Яценюк: Прогноз зростання ВВП на наступний рік становить 2%
  опубліковано 29 грудня 2015 року о 16:54

  «Ми сподіваємось, що завдяки нашій програмі реформ і продовженню всіх необхідних заходів з економічної стабілізації наступний рік буде роком поміркованого економічного зростання», - підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 29 грудня, під час прес-конференції за підсумками 2015 року.

  Глава Уряду зазначив, що прогноз стосовно зростання валового внутрішнього продукту на наступний рік становить 2%

  Арсеній Яценюк підкреслив, що є перші позитивні ознаки стабілізації економічної ситуації: «Третій квартал продемонстрував незначний ріст на рівні 0,5% валового внутрішнього продукту».

  Він підкреслив, що підвалини економічної стабілізації вже зараз створені, одним із індикаторів якого є золотовалютні резерви України. Завдяки співпраці з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком, міжнародними кредиторами, Урядом Сполучених Штатів Америки та Європейським Союзом, загальний обсяг золотовалютних резервів збільшився із 6 мільярдів доларів до  13,3 мільярда доларів: «На валютних рахунках Уряду також знаходиться сума в розмірі близько 1,8 мільярда доларів».

  Арсеній Яценюк нагадав, що коли він обійняв пост Глави Уряду обсяг державного і гарантованого державою боргу сягав 73 мільярди доларів: «Завдяки програмі реструктуризації боргів і списанню низки боргів на сьогодні загальний обсяг боргу України зменшився до 65,7 мільярда доларів США».

  Він зазначив, що завдяки проведеній операції з реструктуризації боргових зобов’язань було списано 20% боргу з загального периметру 15 мільярдів доларів: «Також борги були перенесені на 4 роки щодо виплати основної суми боргу, який передбачався нашою програмою з Міжнародним валютним фондом».