• In English
 • Арсеній Яценюк: У наступному році доходи місцевих громад зростуть майже на 46 мільярдів гривень
  опубліковано 27 грудня 2015 року о 19:54

  У наступному році Уряд виділяє близько 6 мільярдів гривень на регіональний розвиток, інфраструктурні проекти, в тому числі 1 мільярд гривень на 159 об'єднаних територіальних громад: «Це ті кошти, які підуть на школи, лікарні, об'єкти соціальної інфраструктури, гуманітарний блок і соціальне забезпечення громадян. Ці кошти повинні бути прозоро, чесно і відповідально використані новообраними керівниками місцевих рад», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у «10 хвилинах» у неділю, 27 грудня.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що децентралізація – одна з ключових реформ, запроваджених в поточному році»: «Це наповнення місцевих бюджетів, передача додаткового ресурсу і додаткових повноважень».

  «Новообрані місцеві ради, на жаль, почали свою роботу не з економічних і соціальних рішень, а з політичних. Напевно, так легше. Але вважаю, що в першу чергу відповідальність органів місцевої влади – це дороги, школи, лікарні, інфраструктура, соціальне забезпечення, а не втягування місцевих громад в політику», - наголосив він.

  Для того, щоб органи місцевої влади мали можливість виконувати свої повноваження, в поточному році Уряд розробив пакет законодавства щодо децентралізації, нагадав він: «Завдяки цьому доходи місцевих громад зросли на 40%. Ми передали низку функцій на місця, в тому числі і функції по реєстрації бізнесу, нерухомості, створенню Центрів надання адміністративних послуг».

  «На наступний рік ми продовжуємо цю політику. В наступному році доходи місцевих громад зростуть майже на 46 мільярдів гривень», - підкреслив Глава Уряду.

  В наступному році Кабмін виділяє близько 6 мільярдів гривень на регіональний розвиток, інфраструктурні проекти, в тому числі 1 мільярд гривень на 159 об'єднаних територіальних громад: «Це ті кошти, які підуть на школи, лікарні, об'єкти соціальної інфраструктури, гуманітарний блок і соціальне забезпечення громадян України. І це ті кошти, які повинні бути прозоро і чесно і відповідально використані новообраними керівниками місцевих рад».

  «Не займайтеся політикою – займайтеся тим, на що вас обрали. Це допомога і робота на кожного жителя вашого міста, містечка і селища», - звернувся Арсеній Яценюк до представників місцевої влади.

   Арсеній Яценюк також повідомив, що додатково в бюджеті виділено півтора мільярда гривень на інвестиційні проекти як центрального, так і місцевого рівня.