• In English
 • Мінінфраструктури разом із ДФС скорочують час на митне оформлення вантажів у портах
  опубліковано 25 грудня 2015 року о 13:08

  25 грудня Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський підписав меморандум про співпрацю в галузі інформаційних технологій з Державною фіскальною службою України. З боку ДФС підпис під документом поставив голова відомства Роман Насіров.

  У рамках співпраці сторони вдосконалять технологічні процеси обробки вантажів, зокрема налагодять обмін між інформаційними системами відомств та усунуть дублювання інформації, що подається морським агентом, про товари, які перевозяться у контейнерах. На першому етапі спрощення процедур митного оформлення стосуватиметься вантажів внутрішнього та зовнішнього транзиту. Наступним етапом планується застосувати такі ж правила і для імпорту.

  «Якщо раніше судно заходило в порт і після цього митники розпочинали процедури оформлення вантажів, що могли тривати по кілька днів, то зараз ми ставимо за мету скоротити час на таке оформлення до нуля. Тобто проведення формальностей відбуватиметься ще до прибуття судна в порт. На товари, за якими відсутні ризики, бізнес зможе отримувати всі дозволи митниці одразу, також до прибуття судна в порт», – пояснив Андрій Пивоварський під час брифінгу в Будинку Уряду.

  За словами Романа Насірова, потенційні ризики щодо вантажів, які перетинатимуть кордон України, митники будуть оцінювати за допомогою автоматичної системи аналізу управління ризиками (АСАУР), а також з використанням програмно-інформаційного комплексу WCO CTS, розробленого Всесвітньою митною організацією (ВМО). Угоду з ВМО щодо збору, зберігання та обміну інформацією про вантажі (WCO CTS) було підписано у липні  цього року.

  Реалізація меморандуму передбачає внесення змін у низку нормативних актів. Очікується, що бізнес зможе скористатися новою процедурою вже в першому кварталі 2016 року.

  Довідково

  Міністерство інфраструктури України запроваджує комплексну реформу галузі морського транспорту. Одне з ключових завдань відомства – залучення інвестицій у портову галузь. Для цього у відомстві склали перелік інвестпроектів у морських портах, який вже продемонстровано потенційним інвесторам в Україні, США та ЄС.

  У червні підписано меморандуми про намір  французької The Soufflet Group інвестувати в Іллічівський порт, у серпні – з АрселорМіттал Кривій Ріг та Cargill. Серед інших завдань Міністерства – підвищення конкурентоспроможності та покращення умов ведення бізнесу в портах, а також мінімізація корупції. Для досягнення цих цілей у відомстві розробили низку заходів з дерегуляції в портах. Серед запроваджених ініціатив – скорочення кількості процедур у портах та задіяних контролюючих органів, запровадження електронного документообігу та автоматизованого радіологічного контролю, скасування обов’язкового контролю ізольованого баласту. Міністерство запровадило зміни до Наказу №316, які вдосконалюють механізм справляння портових зборів. З метою залучення транзитних вантажопотоків відомство ініціювало експеримент зі зниження портових зборів на 50% для транзитних вантажів. Відповідний проект Наказу затверджено Кабінетом Міністрів України.