• In English
  • Перша тисяча українців стали власниками біометричних паспортів, - Державна міграційна служба
    опубліковано 22 січня 2015 року о 13:42

    Видача в Україні закордонних біометричних паспортів – це важлива реформа такої сфери державної політики як безпека документів. І сьогодні цей процес набирає обертів, а процедура оформлення документів нового зразка постійно удосконалюється.

    Так, станом на 22 січня в Україні персоналізовано та відправлено до місць видачі майже 1300 паспортів для виїзду за кордон нового зразка. Мова йде про документи, власники яких подавали заяви 12-13 січня за прискореною процедурою (7 робочих днів). Близько 100 українців вже отримали документи у підрозділах міграційної служби протягом 20 та 21 січня. Про це повідомив Голова державної міграційної служби Сергій Радутний на брифінгу в Будинку Уряду 22 січня 2014 року.

    «Усього починаючи з 12 січня оформлено понад 35 тисяч заяв на оформлення паспорта для виїзду за кордон нового зразка, із них понад 15 тисяч – біометричні паспорти», наголосив Сергій Радутний.

    За його словами, у порівнянні із першими днями суттєво зменшилися черги громадян на оформлення документів нового зразка. Цього вдалося досягти завдяки поступовому нарощуванню кількості робочих місць, на яких здійснюється оформлення. «Нами була закуплена частина обладнання до нового року, а частина зараз поступає, і ми з кожним днем збільшуємо кількість робочих місць на всій території України», - наголосив він. Так, якщо 12 січня біометричні документи оформлювалися всього на 35 робочих місцях по всій території України, то станом на ранок 22 січня запущено в експлуатацію вже 106. «Уже на 106 робочих місцях можна отримати паспорти», - додав Голова Державної міграційної служби.

    У Києві біометричні документи на сьогодні можна оформити у 10 з 14 підрозділів міграційної служби. Щодня встановлюються нові комплекти обладнання та здійснюється їх запуск в експлуатацію. Вже у лютому кількість робочих місць, на яких оформлюються біометричні документи буде збільшено до 610. «Це дозволить суттєво зменшити черги, оперативніше приймати заяви, видавати паспорти», - підкреслив Голова Державної міграційної служби.

    За його словами, на виконання доручення Прем’єр-міністра України міграційною службою внесено пропозиції щодо об’єднання всіх передбачених законодавством платежів шляхом збільшення суми державного мита зі 170 грн. до 518 грн. 15 коп. та скасування окремих платежів вартості адміністративної послуги та вартості бланка. Зараз проводиться спільна робота із міністерствами фінансів, юстиції й економічного розвиту та торгівлі щодо вироблення механізму наповнення спеціального фонду Державного бюджету, з якого оплачується вартість бланків із врахуванням вартості персоналізації.

    «Ми працюємо над тим, щоб людині було зручніше. Міграційна служба будує свою роботу виходячи з інтересів громадянина. І зараз ми намагаємося підвищити якість обслуговування, зменшити черги і збільшити кількість робочих місць. Ми все робимо для цього», - підсумував Голова Державної міграційної служби.

    У свою чергу керівник ГО «Європа без бар'єрів» Ірина Сушко під час брифінгу наголосила, що видача біометричних паспортів є одним і п’ятдесяти критеріїв технічних завдань, які Уряд повинен виконати для того, щоб українці нарешті отримали право безвізового в’їзду на територію ЄС.

    «І те, що сьогодні відбувається – це реформа, це реорганізація дуже важливої сфери державної політики як безпека документів. Тому ми вважаємо, що як і будь-які інші зміни, ці новації супроводжуються певними викликами і труднощами. І це потрібно розуміти», - зазначила вона.

    Як наголосила Ірина Сушко, процес запровадження біометричних паспортів в Україні відбувається «відносно стабільно». Але у цих питаннях, додала вона, важливе коректне інформування проходження всіх процесів та етапів.

    За її словами, вартість українського біометричного паспорту не є вищою, ніж в інших країнах. Наприклад, вартість виготовлення такого паспорту в Молдові за 30 днів становить орієнтовано 662 грн., у Грузії за 10 днів виготовлення – 44 євро, в Литві, де подібний паспорт виготовляється протягом місяця – 43 євро, у Польщі вартість паспорта, який виготовляється не менше місяця, - 32 євро. Вона додала, що на даний момент вартість українського біометричного паспорту є найнижчою.

    Нагадаємо, що загальна сума платежів при оформленні паспорта з електронним чіпом протягом 20 робочих днів складає 518 грн. 15 коп.