• In English
  • Мінсоцполітики та ПРООН розширюватимуть напрями співробітництва у 2015 році
    опубліковано 20 січня 2015 року о 18:47

    Мінсоцполітики та ПРООН планують розширювати напрями співробітництва у 2015 році. Про це йшлося під час зустрічі Міністра соціальної політики Павла Розенка з паном Нілом Вокером - Координатором системи ООН в Україні, Постійним Представником Програми розвитку ООН в Україні. У заході також взяли участь заступник Постійного представника ПРООН в Україні Ініта Пауловіча, заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Устименко, старший програмний менеджер ПРООН (програма „Боротьба з бідністю та досягнення цілей тисячоліття”) Катерина Рибальченко та інші фахівці Мінсоцполітики.

    „Між ПРООН та Мінсоцполітики існують довгі роки співпраці, і ми дякуємо за конкретну, цілеспрямовану допомогу нашій державі. Особливо у цей непростий час, коли йдуть бойові дії на нашій території, коли стан нашої економіки не дозволяє якісно і в повному обсязі надавати соціальні послуги, як на контрольованій українською владою частині нашої держави, так і на неконтрольованій. Перед нами постали нові виклики, до яких наша країна не була готова. Особливо хочу наголосити на соціальному аспекті цієї проблеми. Адже ще рік-два тому ніхто не міг уявити, що ми матимемо близько 1 млн. переселенців, а також значну кількість наших громадян, які знаходяться у зоні, до якої ми не можемо доступитися. Особливо трагічно ця ситуація виглядає з точки зору захисту соціальних прав інвалідів, дітей, пенсіонерів, інших маломобільних груп населення”, - сказав Павло Розенко.

    Міністр підкреслив, що у таких умовах Уряд робить все можливе, аби надати людям хоча б мінімальний набір послуг, який може надати держава. Це – фінансова допомога, різні види соціальної, психологічної допомоги тощо. Але всі усвідомлюють, що цього недостатньо».

    „Ми вдячні всім, хто намагається допомогти як державі, так і нашим співвітчизникам, котрі опинилися у важкій ситуації, - міжнародним інституціям, громадським організаціям, українським та іноземним волонтерським організаціям. Ми, зі свого боку, намагаємося якомога швидше реагувати на ті ризики, які сьогодні існують. Водночас нас цікавить реальний досвід, який напрацьований ООН з усіх згаданих аспектів у різних країнах світу”, - зазначив Павло Розенко.

    У відповідь Ніл Вокер наголосив, що пан Генеральний секретар ООН відрядив його до України, щоб більш широко реагувати на потреби, що виникають, та оперативно надавати необхідну допомогу – як гуманітарну, так і у сфері розвитку. У свою чергу, Ініта Пауловіча зазначила: „Ми хочемо побудувати наші нові програми, спираючись на вже досягнуті в процесі нашого співробітництва результати, що виявилися ефективними і корисними. Водночас ми прагнемо розвивати, розширяти й орієнтуватися на ті напрями, які важливі для української економіки. Зокрема, вважаємо, що питання підтримки внутрішньо переміщених осіб є вкрай актуальними, як і надання допомоги тим, хто продовжує залишатися на окупованих територіях. Сподіваємося, що співпраця з Мінсоцполітики – нашим давнім партнером – допоможе нам у їх розвязанні”.

    Вона також зауважила, що ПРООН вже було надано допомогу Міністерству у розробці дорожніх карт для тих, хто вимушений був покинути рідні домівки. В партнерстві з Урядом Японії вже впроваджується проект, спрямований на відновлення соціальної інфраструктури в Луганській та Донецькій областях на тих територіях, які контролюються українським Урядом, і зараз визначаються ті об’єкти, які передусім потребують відновлення. Крім цього, незабаром буде офіційно розпочато новий проект, що був також підтриманий японською стороною. Головним його завданням буде допомога соціально-економічній інтеграції внутрішніх переселенців.

    „Іншим нашим пріоритетом є питання зайнятості. Ми готові надавати допомогу службі зайнятості задля того, щоб все більше людей змогли знайти роботу або відкрити власний бізнес”, - поінформувала Ініта Пауловіча.

    Окремо представники ПРООН зупинилися на ще одній сфері, яка потребує уваги.

    „Після закінчення конфлікту повернеться багато людей, яким необхідно буде знайти роботу, які потребуватимуть психологічної допомоги, які отримали інвалідність, їхні сім’ї можуть страждати. І зараз ми залучаємо колег з різних кран світу для того, щоб розробити програму, яка зможе спільно з вашим Міністерством, Міністерством охорони здоров’я, Міністерством економіки знизити психологічний тиск на людей”, - розповів Ніл Вокер.

    Зі свого боку, Міністр соціальної політики України оцінив цю спільну ініціативу як дуже важливу. Він повідомив, що нещодавно відбулася нарада у Президента України щодо нової хвилі мобілізації. При цьому Президентом України зверталася увага представників місцевих органів влади й на те, що їхнє завдання номер 1 – інтегрувати тих людей, які повертаються з фронту, до суспільного життя (а це і зайнятість, і працевлаштування, і психологічна допомога). „Навіть незважаючи на скрутну економічну ситуацію в держбюджеті - 2015 на ці цілі передбачені кошти”, - сказав Павло Розенко. Він також висловив впевненість, що співпраця з ПРООН, як і з усією світовою спільнотою, у 2015 році лише зміцнюватиметься та набиратиме нових обертів, до чого Мінсоцполітики докладе всіх необхідних зусиль.