• In English
 • Землевпорядники Одеської області встановили водоохоронні зони і прибережні захисні смуги уздовж річки Південний Буг
  опубліковано 22 грудня 2014 року о 11:30

  В Одеській області органи місцевого самоврядування затвердили проект землеустрою щодо встановлення водоохоронних зон і прибережних захисних смуг уздовж річки Південний Буг на території Савранського району. Про це повідомляє Головне управління Держземагентства в області.

  Згідно з повідомленням, роботи щодо встановлення меж тривали з 2013 року. Спеціалісти проаналізували рельєф місцевості, інтенсивність берегоруйнування, склали списки власників земельних ділянок із зазначенням цільового призначення територій, на які можуть розповсюджуватися обмеження внаслідок встановлення таких зон і захисних смуг. Були проведені геодезичні та камеральні роботи, за результатами яких складено документацію із землеустрою зі встановлення водоохоронних зон і прибережних захисних смуг.

  Як відомо, водоохоронні зони встановлюються для створення сприятливого режиму водних об’єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку вздовж водойм. У межах водоохоронних зон виділяються землі прибережних захисних смуг. У водоохоронній зоні дотримується режим регульованої господарської діяльності. На її території забороняється використовувати стійкі та сильнодіючі пестициди, розміщувати кладовища, скотомогильники, звалища тощо.

  Виконання водоохоронних та інших заходів щодо впорядкування водоохоронних зон, за винятком земель водного фонду, покладається на виконавчі комітети рад, сільськогосподарські, водогосподарські, рибогосподарські підприємства, а також на інших власників і землекористувачів.

  Південний Буг – річка на південному заході України, третя за довжиною (після Дніпра та Дністра). Тече виключно територією України через Хмельницьку, Вінницьку, Кіровоградську, Одеську та Миколаївську області, беручи початок на Поділлі і впадаючи до Бузького лиману Чорного моря. Її довжина – 806 км, а площа басейну становить 63,7 тис. квадратних кілометрів.