• In English
  • Рятувальники ДСНС та представники ОБСЄ обговорили актуальні питання щодо безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів
    опубліковано 18 грудня 2014 року о 14:44

    За ініціативи Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій України Сергія Бочковського, у рамках реалізації спільного проекту ДСНС України та Координатора ОБСЄ в Україні «Розвиток національного потенціалу з управління загрозами від забруднення вибухонебезпечними залишками війн і боєприпасами в Україні», з метою інформування дітей про небезпеку, що несуть вибухонебезпечні предмети, виготовлені спеціальні інформативні матеріали для їх подальшого розповсюдження у шкільних навчальних закладах.

    Так, 18 грудня у головному управлінні ДСНС у Харківській області пройшов круглий стіл за участі представників ДСНС України, ГУ ДСНС у Луганській і Харківській областей, співробітників Луганського департаменту науки і освіти та ОБСЄ. Під час засідання були обговорені проблемні питання, щодо виявленні вибухонебезпечних предметів, зокрема на території Луганської області, а також попередження виникнення трагічних нещасних випадків пов’язаних з вибухом боєприпасів.

    Після обговорення усіх актуальних питань, співробітниками ОБСЄ в Україні були передані для ДСНС України спеціальна методична, друкована та відеопродукція із заходами безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів, для подальшого розповсюдження серед шкільних навчальних закладів Луганської області.  

    «Сьогодні ми передаємо близько 7 тисяч екземплярів друкарської продукції з правилами безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів до міст Сєвєродонецьк та Лисичанськ Луганської області. Це лише частина з загального тиражу, яку ми сьогодні передаємо для населених пунктів, в яких велись бойові дії і де наразі існує велика небезпека травматизму та загибелі під час натрапляння на вибухонебезпечний предмет», - зазначив координатор проектів ОБСЄ України Антон Шевченко.

    «Піротехнічні підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій з 6 липня 2014 року виконують завдання із знешкодження боєприпасів на звільнених територіях Луганської та Донецької областей. Всього було ліквідовано понад 31 тисячу вибухонебезпечних предметів. Для запобігання виникнення трагічних ситуацій серед мирного населення від вибуху боєприпасів сьогодні представники ОБСЄ передають для подальшого розповсюдження навчальні відеофільми та друковану продукцію, а саме плакати, листівки та навчальні зошити», - наголосив заступник начальника управління організації пожежогасіння, піротехнічних робіт та підготовки оперативно-рятувальної служби цивільного захисту департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Олег Бондарь.