• In English
 • Арсеній Яценюк: Уряд наполягає на поступовому зменшенні ЄСВ із 41% до 15%
  опубліковано 11 грудня 2014 року о 15:23

  Для того аби «витягнути з тіні» заробітні плати, Уряд пропонує поетапно зменшити ставку єдиного соціального внеску із 41% до 15%. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, представляючи програму діяльності Уряду в Парламенті у четвер, 11 грудня.

  «Моя ідея - зразу поставити 15%. Але наші міжнародні кредитори зазначають про надто великий ризик, що поставимо 15%, а з тіні зразу зарплати не вийдуть, і ми можемо просто втратити значну дохідну базу», - сказав він.

  При цьому, підкреслив Глава Уряду, необхідно разом із Національним банком України обмежити обіг тіньової готівки, «яка частково йде на корупцію і виплачується як заробітні платні»: «Ми хочемо вибити у тіньового бізнесу інтерес, щоби через різного роду схеми платити зарплати. Їм повинно бути вигідніше заплатити податок, ніж через тінь зняти готівку і заплатити в конверті заробітну платню».

  Арсеній Яценюк підкреслив, що в програмі діяльності Уряду передбачене скорочення витрат державного апарату і державного сектору: «Ми зобов'язані протягом двох років на 10% скоротити витрати державного сектору».

  Для цього до Парламенту Уряд до кінця року внесе проект державного бюджету разом із загальним пакетом податкового законодавства.

  Уряд за його словами, пропонує скоротити кількість податків з 22 до 9: «Низку податків ліквідовуємо, низку податків зливаємо».

  «Ми переводимо систему бухгалтерського і податкового обліку на рейки міжнародних стандартів і уніфікуємо фінансову і податкову звітність. Там будуть максимум п’ять відмінностей, сьогодні їх понад 40. Ми будемо йти по шляху дальшого подолання цих відмінностей», - повідомив Глава Уряду.

  Щодо малого і середнього бізнесу, Уряд пропонує вдвічі зменшити ставку єдиного податку і на два роки перестати перевіряти малий і середній бізнес.

  Арсеній Яценюк також виніс на розгляд Парламенту рішення щодо так званого податкового компромісу, або так званої нульової декларації: «Якщо ми хочемо жити по-європейськи, кожен повинен задекларувати свої доходи і витрати. Давайте почнемо з чистого листа. Всі покажуть, які кошти й активи мають. А після цього ми повинні перейти до загального декларування доходів, як у країнах Європейського Союзу і Сполучених Штатах. Хто заробив, той платить податки. Кому потрібна допомога від держави, той отримає пільги і субсидії. Це принцип соціальної і фінансової справедливості».