• In English
  • Михайло Пасічник виступив на 7 Українському фармацевтичному форумі Адама Сміта
    опубліковано 10 грудня 2014 року о 16:55

    Голова Держлікслужби України Михайло Пасічник взяв участь в Українському фармацевтичному форумі Адама Сміта. Він виступив на сесії: «Державне регулювання фармацевтичного ринку: Аналіз реформ та подальші перспективи розвитку в новій економічній та політичній ситуації», де окреслив головні здобутки Держлікслужби України, завдання з подальшої адаптації євростандартів в українських реаліях та плани відомства з дерегуляції та децентралізації.

    Зокрема, він відзначив найголовніші досягнення, які свідчать про вагоме місце України у світовому фармацевтичному просторі. Це і членство Держлікслужби України в Європейській фармакопеї та PIC/S, укладені меморандуми про співпрацю з регуляторними органами низки країн, членство Центральної лабораторії відомства в OMCL — Європейській мережі контрольних лабораторій; відповідність системи управління якістю Держлікслужби України стандарту ISO 9001: 2008. «Все це дає можливість працювати в руслі кращих світових стандартів контролю якості лікарських засобів на всіх етапах — від виробництва до продажу і є своєрідним поштовхом до подальшої гармонізації роботи Держлікслужби та розробки правил роботи для галузі, які відповідають стандартам ЄС», — зазначив Михайло Пасічник.

    Голова Держлікслужби проаналізував розвиток аптечного ринку України. Останнім часом тут спостерігається стабільна позитивна динаміка із збільшення кількості аптечних закладів не тільки у містах, а й у сільській місцевості. Окрім того, завдяки, збільшенню кількості аптек і насиченню ринку, зменшилося навантаження на аптечні установи.

    Держлікслужба України виконує і одну зі своїх безпосередніх функцій — контроль якості лікарських засобів, які знаходяться в обігу. Протягом 2014 року Держлікслужбою не допущено до споживача 2,0 млн. упаковок фальсифікованих, неякісних та незареєстрованих лікарських засобів на суму 97 млн. грн.

    За словами Михайла Пасічника, головний акцент у роботі відомства спрямований на вдосконалення нормативно-правової бази фармгалузі, її дерегуляцію та приведення у відповідність до європейських вимог. З цією метою при Держлікслужбі України було створено 5 робочих груп. Експерти ринку, громадські професійні організації спільно з фахівцями Держлікслужби та МОЗУ вже розробили понад 20 змін нормативно-правових актів. Частина з них - вже прийняті у вигляді постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства охорони здоров'я.

    Щодо перспектив та завдань у подальшій роботі Держлікслужби України, Михайло Пасічник наголосив на дотриманні чіткого євроінтеграційного курсу. «У цьому напрямку ми ставимо перед собою кілька цілей. Насамперед, це взаємне визнання результатів перевірок виробників. Для цього ми ініціюємо налагодження переговорного процесу з Європейською комісією щодо підготовки «дорожньої карти» для підписання Договору про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції. Велику увагу будемо надавати подальшому розвитку міжнародного співробітництва з Європейською Фармакопеєю. Також за підтримки Європейського директорату з якості лікарських засобів та охорони здоров'я ми розраховуємо на поетапне впровадження системи індивідуального кодування упаковки лікарських засобів», - заявив у виступі Голова Держлікслужби України.

    Михайло Пасічник планує оптимізувати структуру і чисельність відомства, скоротити кількість дозвільних процедур при проведенні ліцензування, що сприятиме розвитку фармацевтичного бізнесу, зняття зайвих бюрократичних процедур. «У найближчому майбутньому ми плануємо створити «електронний офіс» заявника з можливістю обміну інформацією з регулятором в режимі он-лайн. Тобто весь документообіг відбуватиметься в електронному вигляді, що виключатиме безпосередній контакт заявника з працівниками Держлікслужби, додасть ефективноcті та прозорості в роботі. Наша діяльність буде спрямована на дерегуляцію бізнесу та децентралізацію функцій відомства.

    «Зараз триває обговорення проекту Стратегії реформування системи охорони здоров’я України на період 2015-2025 рр. Впродовж короткого часу медична та фармацевтична громада має сформувати остаточне бачення для втілення реформ вітчизняної галузі охорони здоров’я. Держлікслужба налаштована на максимальну співпрацю з експертним середовищем на основі конструктивного, відкритого діалогу, що сприяє розвитку української фармгалузі за європейськими стандартами», — зазначив Михайло Пасічник.