• In English
 • Селяни Чернігівщини отримають близько 485 млн. грн. за земельні паї
  опубліковано 10 грудня 2014 року о 14:00

  Орендна плата за земельні ділянки та земельні частки (паї) є важливою частиною доходу сільського населення, особливо пенсіонерів.

  За 10 місяців цього року розмір орендної плати, яку сплачують орендарі селянам Чернігівської області, зріс з 4,3% до 4,7%. У грошовому вимірі - це складає 43 мільйони гривень.

  Найвищий розмір орендної плати залишається у Бобровицькому районі – 6,4%. Найнижчий – 3% від нормативно визначеної грошової оцінки землі – у Ріпкинському.

  У департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації прогнозують, що за поточний рік 240 тисяч орендодавців Чернігівщини отримають близько 485 мільйонів гривень за оренду своїх паїв.

  На сьогодні в середньому за 1 гектар землі агроформування сплачують 613 гривень (на початок року плата становила 551 гривню).

  Лідерами по орендній платі за земельний пай є райони зони лісостепу – Варвинський – понад 4 тисячі гривень та Ічнянський – 3,5 тисяч гривень.

  У поліських районах цей показник не перевищує 1,5 тисячі гривень.

  За словами в.о. голови Чернігівської обласної державної адміністрації Сергія Журмана, керівники районів мають активізувати роботу з орендарями земельних паїв.

  «Питання орендної ставки на землю має важливе соціальне значення. Сільгоспвиробники, які роблять на щедрій чернігівській землі свій бізнес, не повинні забувати про людей і село. Тому робота, спрямована на підвищення доходів селян та збільшення надходжень до місцевих бюджетів,  у районах повинна проводитися постійно. Адже це дасть змогу вирішити чимало проблемних питань», - підкреслює Сергій Журман.