• In English
 • У Мінекономрозвитку обговорили концепцію впровадження електронних закупівель в Україні
  опубліковано 09 грудня 2014 року о 18:04

  У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України відбулося засідання робочої групи з реформування державних закупівель. У засіданні взяли участь Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус і заступник Міністра – керівник апарату Роман Качур.

  Щорічно в Україні проводиться близько 100 тис. процедур закупівель. Обсяги держзакупівель у 2013 році дорівнювали 200 млрд. гривень, а загальний обсяг за 3 квартали 2014 року склав 105 млрд. гривень. За даними веб-порталу tender.me.gov.ua, кількість замовників в Україні становить 24,5 тис. (в одній конкурентній процедурі у середньому задіяні 3 учасники), у 99% випадків учасники процедур закупівель – вітчизняні суб'єкти господарської діяльності.

  Під час презентації, яка стосувалася питання впровадження електронних закупівель в Україні, було наголошено, що наразі розглядається два підходи до впровадження електронних закупівель – європейський та грузинський варіанти. Вони відрізняються проведенням процедури, критеріями оцінки, відкритістю інформації і перевірки кваліфікації учасників та іншими позиціями. Заступник директора департаменту державних закупівель і держзамовлення Лілія Дудник поінформувала, що створено ініціативну групу, до складу якої увійшли грузинські експерти, представники громадськості, фахівці Мінекономрозвитку, електронних майданчиків та IT-компаній. Група розпочала роботу з розробки й упровадження системи електронних закупівель для закупівель нижче вартісних порогів, встановлених Законом. За основу системи взято вдосконалений грузинський варіант.

  «Ми підбили певні підсумки: вже узгоджено концепцію, розроблено технічне завдання. Наразі дуже активно ініціативна група вишукує джерела фінансування, підписано меморандум на участь у пілотному проекті, розроблено орієнтовне положення про проведення електронних допорогових закупок, і, за великим рахунком, залишилося запустити й випробувати систему та проаналізувати результати. Тоді можна буде говорити про розширення сфери її застосування», – наголосила Лілія Дудник.

  Як повідомила експерт Мінекономрозвитку, від впровадження системи очікується значне зниження корупційних ризиків, спрощення участі у процедурах закупівель, збільшення конкуренції, економія до 10% коштів і відновлення довіри до сфери державних закупівель.

  Нагадаємо, що вже заявлені учасники пілотного проекту: Енергоатом, КМДА, підприємства Мінекономрозвитку, ДУС. Питання приєднання до проекту розглядає Львівська міська рада.