• In English
 • У Мінекономрозвитку обговорили питання вдосконалення державно-приватного партнерства
  опубліковано 24 листопада 2014 року о 18:53

  Необхідно розробити дієвий механізм, який відкрив би приватному партнеру широкі можливості реалізації суспільно значущих проектів у різних сферах. На цьому 24 листопада на нараді з удосконалення законодавства у сфері державно-приватного партнерства наголосив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – керівник апарату Роман Качур.

  Він зауважив, що практики стикаються з тим, що на сьогодні є недосконалим правове регулювання договорів державно-приватного партнерства, реалізація яких корисна для державного чи комунального сектору і є цікавою для приватних партнерів.

  «Є маса простих і цікавих проектів, куди не приходить приватний капітал, тому що правове регулювання є недосконалим, зокрема, механізм розподілу ризиків, оцінки майна. Наша першочергова задача – відкрити ці можливості. Якщо приватний бізнес хоче прийти у той чи інший сектор, приміром, теплопостачання, ЖКГ, управління майном, мусимо дати інструмент, аби бізнес зміг скористатися вже сьогодні», – сказав Роман Качур.

  Очевидно, підкреслив він, що існуючий нині закон про державно-приватне партнерство не використовується вповні. Підтвердженням цього – мала кількість укладених договорів. Тож завдання влади на сучасному етапі полягає в тому, щоб зробити простий, проте дієвий  механізм, упровадити такі правила, які б дозволили прийти капіталу у різні сфери, зокрема, теплоенергетику, управління майном – комунальним і державним. Необхідно у стислі строки створити алгоритм дій, аби внести потрібні зміни й почати користуватися перевагами публічно-приватного партнерства якнайшвидше.