Останніми днями у деяких ЗМІ поширюється інформація щодо придбання Міністерством соціальної політики реабілітаційного обладнання для дітей з дитячим церебральним паралічем.
Мінсоцполітики заявляє, що при здійсненні державних закупівель керується виключно такими принципами, як добросовісна конкуренція, відкритість та прозорість на всіх стадіях процесу, недискримінація учасників, об'єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів, максимальна ефективність та економія державних коштів.
Тому для придбання системи реабілітації нижніх кінцівок для реабілітації дітей хворих на дитячий церебральний параліч були оголошені відкриті торги, під час проведення яких подати свої пропозиції мали змогу всі зацікавлені сторони.
Єдиний критерій, за яким розглядалися пропозиції, - ціна. Закономірно, Мінсоцполітики обрало ту з них, що була найбільш економічно вигідною та найнижчою серед запропонованих – 12 093 000,00 грн. за одиницю товару.
Зазначимо, що у торгах брали участь три учасники, а саме: ТОВ «ЄМГ «Україна», ТОВ «ДІАТЕХ-Україна» та ТОВ «ЄВРОМЕДПРОЕКТ». Звинувачення, що вони є пов’язаними особами, - безпідставні у розумінні Закону України «Про здійснення державних закупівель». Оскільки відповідно до витягів з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців засновниками зазначених юридичних осіб є різні юридичні особи та фізична особа відповідно.
Хочемо наголосити, що згідно зі специфікацією (Specifications for G-EO System Basic), розміщеною на офіційному сайті компанії Reha Technology (http://www.rehatechnology.com ), система реабілітації опорно-рухового апарату G-EO system, яку було закуплено в результаті торгів, може бути використана для реабілітації дітей.
Окрім того, світове визнання ефективності зазначеної системи реабілітації підтверджується результатами клінічних випробувань за участю 175 дітей, що страждають на неврологічні розлади, дитячий церебральний параліч, травми спинного мозку та інші нейромускулаторні захворювання, що проводились на системі G-EO system у реабілітаційному центрі Teleton для дітей в місті Меxiko (Мексика), які успішно закінчилися в січні 2014 року. Батьки цих дітей підтвердили, що діти зробили значний прогрес після клінічних випробувань: перший раз у житті здатні підійматися та спускатися сходами, рівніше стояти та довше ходити без стомлення.
З відгуками Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності, Одеського обласного благодійного фонду реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє», статтею у профільному науковому виданні «Соціальна педіатрія та реабілітологія» на основі тез наукової доповіді колективу фахівців Одеського обласного благодійного фонду «Майбутнє» на десятому Українсько-Баварському симпозіумі (2-5 жовтня 2014 року, Німеччина) «Особливості застосування роботизованих систем для реабілітації дітей з церебральним паралічем» (що обґрунтовує ефективність застосування системи G-EO для реабілітації дітей з ДЦП), а також з відгуком дитини, яка пройшла курс лікування у Харкові за допомогою системи G-EO, можна ознайомитися на сайті Мінсоцполітики за посиланням
http://www.mlsp.gov.ua/labour/control/uk/publish/article?art_id=168586&cat_id=107177