• In English
  • Заява Урядового уповноваженого з питань етнонаціональної політики Геннадія Друзенка
    опубліковано 31 жовтня 2014 року о 16:12

    Нещодавно відомий журналіст Мустафа Найєм, що невдовзі стане народним депутатом України, порушив делікатне соціально-політичне питання щодо належної оплати праці українських парламентарів.

    Втім попри публічне обговорення висловленої позиції, окремі особи, на жаль, вдалися до гострих образ апелюючи до етнічного походження Мустафи та закидання йому його афганського родоводу.  Позиція кожного, хто вступив у полеміку з Мустафою Найємом, може кардинально відрізнятися від окресленої вище. Плюралізм думок є однією з фундаментальних засад демократичного суспільства. Воднораз абсолютно неприйнятною в дискусії є апеляція до етнічного походження громадян України.

    Як Урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики нагадую усім, хто воліє замість дискусії по суті, принижувати людину, що мала сміливість порушити справді гостру проблему, що розпалювання міжнаціональної ворожнечі та дискримінація за національною ознакою є кримінальним злочином (ст. 161 Кримінального Кодексу України).

    Закликаю усіх, кому дорога Україна, хто прагне для неї кращого європейського майбутнього утриматись від ганебного розвішування етнонаціональних ярликів, припинити паплюження людської гідності, за яку була пролита кров Небесної Сотні на Майдані і яку наразі боронять українці усіх національностей на Сході країни, і повернутися до насправді важливої дискусії про належну оплату праці українців, членів парламенту та урядовців в країні, яка знаходиться в стані глибокої економічної кризи та фактичної війни. Про найкращий баланс між вимогами достойної оплати професіоналів та етичного імперативу солідарності, зокрема і матеріально-фінансової, народних обранців і власне народу.