• In English
 • Представники Держспецзв’язку взяли участь у зустрічі робочої групи ОБСЄ з питань кібербезпеки, що відбулася у Відні
  опубліковано 17 жовтня 2014 року о 11:20

  З 9 по 11 жовтня 2014 року у Відні проходила зустріч робочої групи відкритого складу ОБСЄ з питань безпеки використання інформаційних та комунікаційних технологій, у ході якої представники Держспецзв’язку провели серію плідних зустрічей і презентували заходи з підвищення рівня кібербезпеки в Україні.

  У зустрічі робочої групи взяли участь начальник Державного центру захисту інформаційно-телекомунікаційних систем Держспецзв’язку Ігор Козаченко та фахівець команди з реагування на комп’ютерні інциденти CERT-UA Микола Коваль.

  Однією із цілей зустрічі було неформальне обговорення державами-учасницями ОБСЄ результатів імплементації першого пакета заходів зі зміцнення довіри у сфері кібернетичної безпеки, ухваленого рішенням Постійної ради ОБСЄ від 3 грудня 2013 року № 1106. Зокрема, обговорювалися питання мінімізації наслідків та негативних впливів у разі виникнення конфліктів, вдосконалення національних законодавств з питань реагування на кіберзагрози, визначення контактного пункту для забезпечення взаємодії у випадках конфліктів та загроз, а також пропозиції до термінології, що використовується країнами-учасницями на національному рівні, тощо.

  У презентації Держспецзв’язку було висвітлено практичні результати, досягнуті при удосконаленні процесу державно-приватного партнерства, наявні можливості активного виявлення, моніторингу та ліквідації кіберзагроз, підвищення рівня безпечності національного сегменту мережі Інтернет України.

  Представники багатьох країн, зокрема Англії, Франції, Туреччини, США, Росії, Естонії, Канади, Фінляндії, Нідерландів, висловили підтримку презентованим ініціативам, зокрема ідеї створення Національного центру кіберзахисту України.

  Держспецзв’язку після вивчення досвіду Естонії має намір виступити з ініціативою щодо об’єднання «мобілізаційного кіберрезерву» фахівців з інформаційної безпеки України за прикладом цієї країни, де після масштабних кібератак 2007 року було створено Лігу кіберзахисту. Ця естонська громадська організація на волонтерських засадах об’єднала фахівців з інформаційної безпеки, які у вільний від роботи час підвищують безпеку національного сегмента мережі Інтернет, реагують на загрози, інциденти, проводять спільні навчання.